مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سفر به بخش سوق شهرستان کهگیلویه، ضمن شرکت در میزارتباطات مردمی در مصلای شهرسوق، از ایجاد سایت ارتباطی روستای خلیفه ای خبر داد. سیدمحمودرادمنش مدیرکل ارتباطات استان که در سفر به بخش سوق، استاندار و نماینده کهگیلویه بزرگ را همراهی می کرد، اولویت وزارت ارتباطات در دولت […]

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سفر به بخش سوق شهرستان کهگیلویه، ضمن شرکت در میزارتباطات مردمی در مصلای شهرسوق، از ایجاد سایت ارتباطی روستای خلیفه ای خبر داد.

سیدمحمودرادمنش مدیرکل ارتباطات استان که در سفر به بخش سوق، استاندار و نماینده کهگیلویه بزرگ را همراهی می کرد، اولویت وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم را حل مشکلات و نیازمندی های مناطق کم برخوردار عنوان کرد و گفت: در همین راستا قریب ۴۰۰ کیلومتر زیرساخت فیبر نوری برای توسعه شبکه ارتباطی استان علی الخصوص در مناطق محروم از محل اعتبارات ملی وزارت ارتباطات در نظرگرفته شده است.

رادمنش اعتبار تقریبی در نظر گرفته دولت را برای این پروژه بزرگ ارتباطی هزارمیلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بخش زیادی از مسیرهای محروم استان تحت پوشش این پروژه زیرساختی قرارخواهند گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: اپراتورها متعهد هستند پوشش نقاط شهری و جاده های استان را طبق استانداردهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و بصورت مطلوب تأمین کنند و در این زمینه تلاش های زیادی از سوی ایشان جهت بهینه سازی شرایط موجود در حال انجام است.

رادمنش همچنین در ادامه بازدید از مناطق روستایی این بخش افزود: روستای برم سبز، روستاهای مسیر و منطقه موگر (شهید طیب) را بررسی کردیم و متاسفانه این مناطق دارای پوشش مطلوب و پایداری نیستند که در برنامه توسعه ارتباطی ارتباطات استان قرار گرفته است.

وی همچنین از ابلاغ اعتبار احداث سایت جدید ارتباطی روستای خلیفه ای توسط وزارت ارتباطات خبر داد و گفت: با احداث این سایت ارتباطی ظرف ماههای آینده این روستا و روستاهای اطراف از اینترنت پرسرعت و پوشش مطلوب بهره مند خواهند شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در میز خدمت مصلای شهر سوق حضور پیدا کرد و به سوالات و درخواست های مردمی پاسخ داد.