به گزارش قلم دنا، علی شهابی نسب عصر سه شنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: آب شرب، کشاورزی و صنعت استان از طریق این سد پوشش داده خواهد شد و آب شرب شیراز اولویت چهارم است. شهابی نسب تصریح کرد: با تأمین اعتبار، این سد تا ۱۸ ماه آینده آبگیری می‌شود. وی با اشاره به دوازده جلسه شورای […]

به گزارش قلم دنا، علی شهابی نسب عصر سه شنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: آب شرب، کشاورزی و صنعت استان از طریق این سد پوشش داده خواهد شد و آب شرب شیراز اولویت چهارم است.

شهابی نسب تصریح کرد: با تأمین اعتبار، این سد تا ۱۸ ماه آینده آبگیری می‌شود.

وی با اشاره به دوازده جلسه شورای برنامه ریزی و ۱۳ جلسه کمیته تخصیص، از مبادله ۶۲۶ موافقت نامه طرح‌های عمرانی با پوشش ۱۴۵٠ پروژه خبر داد.

شهابی نسب از اخذ مجوز ماده ۲۳ طرح‌های مهمی در استان خبر داد و گفت: فاضلاب شهر باشت، فاضلاب شهر لنده، شروع فاضلاب جنوب شهر یاسوج، طرح ملی احداث و بهسازی پل بریم باشت و پوشش بهسازی چرام، چاروسا، دیشموک و باغملک مجوز ماده ۲۳ را دریافت کردند.

شهابی نسب تصریح کرد: مجوز ماده ۲۳ چهار خطه سازی خیر آباد به دهدشت نیز محقق شده است.

وی افزود: مجوز ماده ۲۳ سد مخرنی سقاوه نیز اخذ شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: جاده ۱۳۶ کیلومتری پاتاوه به دهدشت عملیاتی شده و با تکمیل تونل و یک مسیر دو کیلومتری در لوداب، این جاده پس از ۲۸ سال تا عید نوروز به شکل رسمی افتتاح خواهد شد.

وی به تخصیص نقد ۴۷۷ میلیارد تومانی سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: تخصیص نقد سال ۱۴٠٠ به ۱۳۶٠ میلیارد تومان رسید.

شهابی نسب گفت: همچنین ۱,۲۸۶ میلیارد تومان منابع تسهیلات بانکی تبصره ۱۶ به استان تخصیص یافت و توزیع نیز انجام شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان تصریح کرد: در تبصره ۱۸ نیز ۲۲۰۰ میلیارد تخصیص داشتیم که ۹۶۰ میلیارد تومان در بخش مسکن و ۱۲٠٠ میلیارد تومان در محور اشتغال است.

شهابی نسب با اشاره به اینکه طرح‌های ملی خوبی در استان داریم، اظهار کرد: بزرگ راه یاسوج_ بابامیدان_ گچساران_ بهبهان هدفگذاری شده و از باشت تا بهبهان مسیر چهار خطه است.

وی افزود: چهار خطه سازی مسیر از یاسوج تا بابامیدان نیز اجرایی می‌شود

شهابی نسب از اجرای چهار خطه سازی محور یاسوج تا سمیرم خبر داد و گفت: توسعه و بهبود مسیرهای چهار خطه یاسوج به شیراز نیز در دست اجرا است.

وی به رتبه ۱۵ استان در نرخ بیکاری سالانه اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری استان ۹.۱ درصد در سال ۱۴٠٠ بود