استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تیمی از مدیران کل استانی جهت فرماندهی میدانی اطفای آتش سوزی کوه خامی به شهرستان باشت سفر کرد. به گزارش قلم دنا از یاسوج، در اولین ساعات صبح امروز سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تیمی از مدیران کل استانی جهت فرماندهی میدانی اطفای آتش سوزی کوه […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تیمی از مدیران کل استانی جهت فرماندهی میدانی اطفای آتش سوزی کوه خامی به شهرستان باشت سفر کرد.

به گزارش قلم دنا از یاسوج، در اولین ساعات صبح امروز سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تیمی از مدیران کل استانی جهت فرماندهی میدانی اطفای آتش سوزی کوه خامی به شهرستان باشت سفر کرد.

به گزارش فارس، جنگلها و مراتع کوه خامی در شهرستان باشت دچار آتش سوزی شدید شده و آتش به مناطق حفاظت شده نیز رسیده است.

مدیرکل ستاد بحران استان از شب گذشته در ارتفاعات کوه خامی برای اطفاء آتش حضور پیدا کرده است.

 در همین خصوص نادر گرامی در گفتگو با خبرنگاران در گچساران اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل آتش سوزی گسترده منطقه حفاظت شده کوه خامی باشت کمیته بحران در این شهرستان تشکیل شده است.

 وی بیان کرد: آتش سوزی از ساعت ۲۰ امشب از حوزه گچساران به منطقه حفاظت شده کوه خامی باشت سرایت کرده است. فرماندار باشت تصریح کرد: به دلیل شرایط جوی هوا و وزش باد شدید این آتش سوزی مانند یک کمربند در ارتفاعات و مناطق صعب‌العبور منطقه حفاظت شده کوه خامی این شهرستان در حال گسترش است.

 گرامی عنوان کرد: در حال حاضر برای استفاده از نیروهای مهار آتش فراخوان زده و از تمام ظرفیت های مردمی، اداری، دوستداران محیط زیست و بسیج استفاده کرده ایم.

 وی گفت: با استفاده از این تشکل ها و نیروهای عنوان شده و هماهنگی لازم با سردار حکمتیان برای استفاده از نیروهای بسیج فردا صبح ۵۰ نفر برای مهار به منطقه اعزام خواهند شد.

 فرماندار باشت خاطرنشان کرد: تمام نیروها در روستای برمامیون تجمع کرده و فردا ساعت ۵ بامداد به سوی منطقه حفاظت شده کوه خامی حرکت خواهند کرد.

 گرامی بیان کرد: تمام تمهیدات لازم جهت آذوقه آب آشامیدنی و دیگر موارد مورد نیاز برای نیروهای مهار درباشت اندیشیده شده است.

 وی گفت: ما نیز مانند گچساران به دلیل صعب‌العبور بودن این منطقه درخواست بالگرد کرده‌ایم.