رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دراستان فوتی ناشی از کووید ۱۹ در استان گزارش نشده است، گفت: شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۴۰ نفر می باشد. به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر محمد غلام نژاد تصریح […]

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دراستان فوتی ناشی از کووید ۱۹ در استان گزارش نشده است، گفت: شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۴۰ نفر می باشد.

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر محمد غلام نژاد تصریح کرد: هم اکنون ۷۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۴۵ نفر مبتلای قطعی و ۳ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

دکتر غلام نژاد اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹در کهگیلویه و بویراحمد ۹۷هزار ۴۸۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده دراستان طی ۲۴ ساعت گذشته تصریح کرد: از ۲۴۳ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است ۳۴ درصد موارد مثبت بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.

غلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.