برای حمایت از دامداران، دام پرواری از عشایر و دامداران کهگیلویه و بویراحمد خریداری می‌شود. به گزارش  قلم دنا،  مدیرکل امور عشایر این استان از آغاز طرح خرید حمایتی بره و گوساله پرواری دامداران و عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. آذر فر با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم وزن زنده این دام‌ها ۸۵ هزار […]

برای حمایت از دامداران، دام پرواری از عشایر و دامداران کهگیلویه و بویراحمد خریداری می‌شود.

به گزارش  قلم دنا،  مدیرکل امور عشایر این استان از آغاز طرح خرید حمایتی بره و گوساله پرواری دامداران و عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

آذر فر با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم وزن زنده این دام‌ها ۸۵ هزار تومان تعیین شده است افزود: مباشر خرید، دام را از دامداران خرید و در کشتارگاه دام، کشتار و سپس گوشت منجمد آن را به شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی تحویل می‌دهد.

وی ادامه داد: دامداران به دلیل خشکسالی مازاد و انباشت دام دارند و از طرفی تقاضای خرید و همچنین قدرت خرید مردم بسیار کم است، و این طرح برای کاهش ضرر و زیان دامداران اجرا می‌شود.

آذر فر با بیان اینکه در این طرح اتحادیه عشایری نیز به عنوان یکی از مباشران خرید معرفی شده است گفت: اگر عشایر دام پرواری داشته باشند، می‌توانند دام خود را به این اتحادیه تحویل دهند.

وی تعداد واحد‌های دامی کهگیلویه و بویراحمد را بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار راس اعلام و بیان کرد: بیش از ۴۰ هزار دامدار در این استان فعال هستند.