مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد از اعطاء تسهیلات خود اشتغالی به ۳۴ نفر از زندانیان آزاد شده توسط مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌ها در پنج ماهه سال جاری خبر داد. به گزارش قلم دنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد، منصور بیژنی با بیان اینکه […]

مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد از اعطاء تسهیلات خود اشتغالی به ۳۴ نفر از زندانیان آزاد شده توسط مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌ها در پنج ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش قلم دنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد، منصور بیژنی با بیان اینکه در پنج ماهه سالجاری تا کنون ۶۲ نفر زندانی آزاد شده برا دریافت تسهیلات معرفی شده اند افزود: با تعامل خوب و مطلوب با صندوق کارآفرین امید  به ۳۴ نفر از زندانیان واجدالشرایط ۳۳۰ میلیارد ریال وام اشتغالزایی پرداخت شده است.

این مقام مسؤل اظهار داشت: تا پایان شهریورماه ۲۸۰ میلیارد ریال به مابقی افراد معرفی شده نیز پرداخت خواهد شد.

بیژنی گفت: این تسهیلات در حوزه‌های دامداری، زنبور داری، مکانیک خودرو، تعمیر وسایل خانگی به متقاضیان پرداخت می‌شود.
مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تصریح کرد: در سال گذشته با تلاشهای صورت گرفته و اقدام به موقع برای معرفی زندانیان آزاد شده واجدالشرایط حتی بالاتر از سقف موجود ازمرکز درخواست اعتبار شده که با موافقت و اعتبار تخصیص داده شده به زندانیان بیشتری تسهیلات پرداخت شد.

وی ادامه داد: از آنجائی که معتقدیم خیلی از ورودی‌های زندان بر اثر بیکاری و نداشتن شغل پایدار است با اعطاء تسهیلات اشتغالی به زندانیان آزاد شده که واجدالشرایط دریافت وام باشند ورودی به زندان کاهش می‌یابد.