محمد راستا مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد طی پیامی روز خبرنگار را به اصحاب قلم و رسانه استان تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است: بنام آفریننده ی قلم رسانه ها در هر جامعه‌ای ابزار و مجرای تغذیه ی فکری ، خبری و تحلیلی هستند که آگاهی و سرزندگی و بالندگی […]

محمد راستا مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد طی پیامی روز خبرنگار را به اصحاب قلم و رسانه استان تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

بنام آفریننده ی قلم

رسانه ها در هر جامعه‌ای ابزار و مجرای تغذیه ی فکری ، خبری و تحلیلی هستند که آگاهی و سرزندگی و بالندگی جامعه بستگی به کارکرد مسئولانه آنها دارد.

در این میان «خبرنگار » چشم بینا ، گوش شنوا و زبان گویایی ست که امانت داری ، صداقت ، صراحت و شجاعت او از یک طرف مدیران و مسئولان را در برابر وظایف خویش پاسخگو می کند و به تلاش و مجاهدت مستمر وادار می کند و از طرفی دیگر  آگاهی ، شناخت و مطالبه گری واقع بینانه مردم را افزایش میدهد و شکیبایی آنان را در برابر مشکلات و مضیقه ها ارتقاء می بخشد.

اگر خبرنگار رسالت قانونی ، شرعی و ملی خویش را به درستی بشناسد و بدان عمل کند بسیاری از کژی ها و نابسامانی ها به راستی می گراید و سامان می یابد.

امانت داری شالوده ی کار خبرنگار ، شجاعت ستون حرفه ی حساس او و صداقت و صراحت زیور عملکرد اوست.

هیچ کس بهتر از خود خبرنگاران شریف و فهیم آفت های این حرفه ی پر مشقت و در عین حال مهم را نمی شناسد.
آفتهایی که نوعا نقاط مقابل امانت ، شجاعت و صداقت هستند و امید است این قشر فرهیخته و ارزشمند از آن آفات دور و مصون باشند.

بیش از چهل و چهار سال است که عرصه خبرنگاری و خبررسانی شاهد نقش کم نظیر بزرگانی ست که جوهر قلم شان ، قطرات خون پاک شان شد و نام و نشان شان در زمره ی شهیدان و شاهدان سرافراز میهن جاودان ماند.
عزیزی چون محمود صارمی که اینک سالروز شهادت مظلومانه ی او بنام روز خبرنگار مزین شد.
اینجانب به نمایندگی از همه ی کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد این روز را به یکایک خبرنگاران عزیز استان تبریک و تهنیت عرض می کنم و به روح پاک شهیدان عرصه ی خبر و رسانه درود می فرستم و برای آحاد جامعه ی خبری استان سلامت و سعادت و سربلندی آرزو می کنم.
امیدوارم در سایه ی رهبری حکیمانه زعیم عظیم الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی همه ی خبرنگاران زحمت کش و شریف استان در ایفای وظایف انسانی و اسلامی خویش پیروز و سرافراز باشند.

دوشنبه ۱۷ مرداد۱۴۰۱

محمد راستا
مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد