سردار خرمدل در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک برادران یاسوج: نیاز جامعه امروز مهارت است و بدون مهارت زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری امکان پذیر نیست. به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندهی ارشد سپاه […]

سردار خرمدل در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک برادران یاسوج: نیاز جامعه امروز مهارت است و بدون مهارت زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری امکان پذیر نیست.

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، فرماندهی ارشد سپاه فتح استان در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره یک برادران یاسوج بیان داشت: از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به خاطر همکاری در اجرای آموزش های سربازان وظیفه قدردانی می شود.

سردار خرمدل با بیان اهمیت آموزش های مهارتی در جامعه اظهار داشت: نیاز جامعه امروز مهارت است و بدون مهارت زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری امکان پذیر نیست.

وی افزود: یکی از مسایل و مشکلات موجود در جامعه بیکاری جوانان می باشد که توجه به آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند بیکاری را در جامعه کاهش دهد و زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم نماید.

فرمانده سپاه فتح استان با اشاره به تسهیلات کارآفرینی برای سربازان دارای مهارت تاکید کرد: سربازان وظیفه و کارآموزانی که گواهینامه مهارتی داشته باشند، می توانند با مراجعه به بسیج سازندگی سپاه فتح استان، تسهیلات کم بهره برای ایجاد شغل دریافت نمایند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در این بازدید با اشاره به گسترش علم و فناوری و ایجاد مهارتهای جدید گفت: امروز در دنیا مشاغل با توجه به تغییرات تکنولوژی و نوآوری دائماً در حال تغییر و تحول است که لازمه آن نوسازی و بهسازی در دانش و تغییر در نگرشها می‌باشد و محقق شدن این امر با مهارت آموزی امکان پذیر است.

دکتر هدایت افزود: گسترش و توسعه آموزش های مهارتی و توانمندسازی منابع انسانی در گروه های هدف، راه را برای تحقق شعار سال هموار می نماید.

وی با بیان آمادگی کامل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ارائه آموزش های مهارتی برای سربازان وظیفه و سایر دستگاهها، بیان داشت: این اداره کل آمادگی دارد با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود آموزش های مورد نیاز سربازان وظیفه را در قرارگاه مهارت آموزی سپاه بر اساس نیازسنجی اجرا و گواهینامه مهارت با کد بین المللی برای قبول شدگان صادر نماید.

شایان ذکر است در این بازدید سرهنگ صالحی، مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح، سرهنگ ارسلان جو، رئیس مرکز تخصصی سپاه فتح، سرهنگ محسنی خواه فرماندهی سازمان بسیج کارگری استان و تعداد دیگری از فرماندهان نظامی حضور داشتند.