استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بازدیدهای خود از منطقه محروم و دورافتاده پهنک بهمئی بازدید و در دیدار چهره به چهره با مردم روستاهای این منطقه گفت : تلاش می‌کنیم عمده مشکلات پهنوک را در سال جاری حل کنیم. سید علی احمدزاده در بازدید از منطقه محروم پهنک در شهرستان بهمئی با اشاره […]

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بازدیدهای خود از منطقه محروم و دورافتاده پهنک بهمئی بازدید و در دیدار چهره به چهره با مردم روستاهای این منطقه گفت : تلاش می‌کنیم عمده مشکلات پهنوک را در سال جاری حل کنیم.

سید علی احمدزاده در بازدید از منطقه محروم پهنک در شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه تمام مناطق کهگیلویه و بویراحمد محروم هستند اما این منطقه از محرومیت بالایی بخصوص در بحث جاده ارتباطی است، گفت: جاده مهمترین خواسته مردم پهنک است که کار ساخت جاده در حال انجام است و اگر با مشکل اعتباری مواجه شدند مجددا اعتبار اختصاص می‌دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قصد داریم پهنک را در چند شاخصه از جمله راه از محرومیت خارج کنیم که تا زمستان جاده اصلی منطقه آسفالت شود، ضمن اینکه جاده‌های آنتنی روستاها آسفالت می‌شوند.

وی در ادامه به نبود آب شرب پایدار در پهنک اشاره و با بیان اینکه باید از سد کوثر به این منطقه آبرسانی شود، گفت: برای منطقه شبکه آب پایدار طراحی و در اختیارم قرار دهند تا از تهران برای این پروژه اعتبار تامین کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نه تنها در پهنک بلکه در ۲۰ کیلومتری شهر یاسوج مناطق پراشکفت و حتی دشت‌روم مردم با مشکل آب مواجه هستند خود شهر یاسوج نیز چنینی مشکلی دارد و تنها نقطه‌ای از استان که از آب پایدار دارد گچساران است.

وی بیان کرد: برای شبکه آب لیکک ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد و به ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

احمدزاده عنوان کرد: از متمم سفر رئیس جمهور ۳ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص داده شد که برای احداث جاده، گاز و آب‌رسانی و رفع محرومیت از استان هزینه شود و امسال و سال آینده شاهد تغییرات زیادی در سطح استان خواهیم بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مشکل نبود پزشک در منطقه اشاره و عنوان کرد: متاسفانه هیچ پزشکی حاضر نیست به این منطقه و چند نقطه دورافتاده استان بیاید که قرار شد تشویقی بیشتری در نظیر بگیریم و پزشکی را به طور مستمر به این منطقه اعزام کنیم.

به گزارش قلم دنا استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان این  سفر با همراهی مدیران به هیئت عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام رفت و در کنار مردم به عزاداری و سینه زنی پرداخت.

 

انتهای پیام/