معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور مدیران در جلسات ستاد بحران الزامی است. کیامرث حاجی‌زاده در نشست ستاد مدیریت بحران که با حضور پاپی‌زاده رئیس سازمان امور عشایر کشور برگزار شد، گفت: مصوبات شورای مدیریت بحران چون با جان و مال مردم سر و کار دارد لازم‌الاجرا است و حضور […]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور مدیران در جلسات ستاد بحران الزامی است.

کیامرث حاجی‌زاده در نشست ستاد مدیریت بحران که با حضور پاپی‌زاده رئیس سازمان امور عشایر کشور برگزار شد، گفت: مصوبات شورای مدیریت بحران چون با جان و مال مردم سر و کار دارد لازم‌الاجرا است و حضور مدیران کل خصوصا مدیران عملیاتی و امدادی در جلسات هم الزامی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شورای مدیریت بحران با توجه به ورود سامانه رگبارهای موسمی به استان فعال و اخطاریه و هشدارهای لازم داده شده است، افزود: ایران کشور بلاخیزی است و استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ توپوگرافی از این قاعده مستثنی نیست لذا مدیران همواره آماده مقابله با بلایای طبیعی باشند.

وی خواستار تشکیل ستاد بحران دستگاه‌های استان شد و گفت: مرخصی و ماموریت کارکنان و مدیران لغو شده و حق خروج از استان را ندارند و اگر مورد اضطراری وجود داشت با معاون عمرانی یا استاندار هماهنگ شود.

وی با غیرقابل پیش‌بینی بودن سامانه مونسونی گفت: همه دستگاه‌‌ها از جمله راه و شهرسازی، راهداری، بنیاد مسکن، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، هلال احمر فعال باشند، ذخایر اسکان و تغذیه هلال احمر اعلام و بیمارستان‌ها در آماده‌باش کاملا باشند.

حاجی‌زاده با اشاره به سه کانون خطر در استان گفت: آبشار یاسوج، تنگ مهریان و پارک ساحلی بشار سه کانون پر خطر استان است که باید هر چه سریعتر تخلیه شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود به جمعیت عشایری استان اشاره و عنوان کرد: ۵۰ درصد جمعیت استان عشایری و روستایی است.

وی بیان کرد: جمعیت عشایری استان ۷۵ هزار نفر در قالب ۱۲ هزار خانوار است و ۱۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد که اطلاع‌رسانی به عشایری جدی گرفته شود.

وی بر بیمه عشایر تاکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها پای کار باشند.

در ادامه عباس پاپی‌نژاد رئیس سازمان امور عشایری کشور با اشاره به تلاش مدیریتی استان گفت: از نزدیک شاهد تلاش‌های استاندار برای پیگیری اعتبارات سفر سال گذشته رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد بودم.

رئیس سازمان امور عشایر کشور عنوان کرد: با پیگیری‌های استاندار ۸۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان اضافه و اعتبارات به دو هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

پاپی‌زاده با اشاره به اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی به امور عشایر استان گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان از متمم سفر رئیس جمهور به امور عشایر اختصاص داده شد و امسال حرکت جدی و متفاوتی برای عشایر انجام خواهیم داد.

وی ‌همچنین خواستار انتقال عشایر و دام آنها به مکان‌های امن شد و گفت: با توجه به ورود سامانه بارشی به جو استان اسکان موقت برای عشایر پیش‌بینی شود.

انتهای پیام/