معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: در ماه‌های پایانی سال جاری اتیلن اولیه در پتروشیمی گچساران تولید می‌شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: در ماه‌های پایانی سال جاری اتیلن اولیه در پتروشیمی گچساران تولید می‌شود.

محسن کوشش‌تبار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌‌ای وزارت کشور به همراه معاون اقتصادی استانداری و نماینده مردم گچساران و باشت از پتروشیمی گچساران، کارخانه روغن و طرح گردشگری در گچساران بازدید کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌‌ای وزارت کشور در حاشیه بازدید از این مجتمع در جمع خبرنگاران با مثبت ارزیابی کردن روند کار گفت: بیش از ۷۰ درصد تجهیزاتی که در پتروشیمی گچساران نصب شده همه از تولیدات داخل است.

وی به مزایای پتروشیمی گچساران برای استان اشاره و عنوان کرد: سالانه ۸۰ میلیون دلار آورده اولیه این صنعت از تولید یک میلیون اتیلن برای استان است که بسیار مهم است اما آنچه بیش از همه اهمیت دارد ورود استان به عرصه جدیدی از مطالبات خود است.

وی ادامه داد: پتروشیمی گچساران دهمین مجموعه تولید اتیلن کشور و زمینه‌ساز ورود صنایع جدیدی در حوزه نفت و گاز به استان است.

کوشش‌تبار با بیان اینکه با بهره‌برداری از پتروشیمی گچساران برای ۵۰۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود، گفت: امید می‌رود به همت مجموعه استان و تلاش دولت سیزدهم و با توجه به پیشرفت ۹۱ درصدی پروژه در ماه‌های پایانی سال شاهد تولید اولیه و آزمایشی اتیلن از پتروشیمی گچساران باشیم و سال ۱۴۰۲ استان وارد تولیدات جدید صنعتی در حوزه اتیلن و نفت و گاز شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم به جوانان و برنامه‌‌ریزان خود در استان امید داشته باشند و منافع همدلی میان مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس به استان بازمی‌گردد.

وی سپس در بازدید از کارخانه روغن با بیان اینکه استان در تولید کالاهای اساسی نقش ایفا می‌کند، گفت: طرح توسعه‌‌ای کارخانه روغن مورد استقبال قرار گرفت و سعی می‌کنیم از فرصت تبصره ۱۶ و ۱۸ این استان را بهره‌مند کنیم.

کوشش‌تبار بیان کرد: طرح‌های گردشگری مشکلاتی با بانک‌ها داشتند که با بانک‌ها در سطح ملی صحبت کردیم و تلاش شد مشکلات برطرف شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور به سرمایه‌گذاران و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری توصیه کرد از فرصت سرمایه‌گذاری در این استان استفاده کنند چرا که آینده درخشانی در انتظار بخش گردشگری استان است.

در ادامه سید احسان عسکری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: احصاء توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان برای ارائه به برنامه‌ریزان کشوری و استفاده از توانایی‌های ملی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی از اهداف سفر معاون اقتصادی وزیر کشور است.

عسکری با اشاره به بازدید از پتروشیمی گچساران گفت: بخش گردشگری مشکلاتی در تامین منابع بانکی داشت که معاون وزیر در جریان این مشکلات قرار گرفت.

وی در خصوص بازدید از کارخانه روغن گچساران گفت: مشکلاتی در تامین زیرساخت‌ها، تامین زمین پارکینگ و آب کارخانه وجود دارد که برای رفع آنها در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام/