مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد از افزایش بیش از سه برابری پرداختی عوارض مالیات برارزش افزوده به شهرداری ها ودهیاری استان در سه ماهه اول سال جاری خبرداد .

 

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد از افزایش بیش از سه برابری پرداختی عوارض مالیات برارزش افزوده به شهرداری ها ودهیاری استان در سه ماهه اول سال جاری خبرداد .

میلاد فرخان در گفت وگوباخبرنگاران به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی (۱۶تا۲۲تیر) افزود: در سه ماهه نخست سال جاری افزون بر۷۳میلیارد تومان از محل عوارض پرداختی از مالیات برارزش افزوده به شهرداری ها ودهیاری های استان پرداخت شد که این مبلغ بیش از ۳برابر رشد نشان می دهد.

وی تصریح کرد : که درسه ماهه اول سال ۱۴۰۰ ازاین محل ۲۴میلیارد تومان به شهرداری ها،فرمانداری ها و دهیاری ها پرداخت شد.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد؛ با هدف استفاده بهینه از درآمدهای مالیاتی، هماهنگی ها و برنامه ریزی برای تعریف پروژه های عمرانی درسطح شهرها و روستاها و اجرای این طرحها از محل عوارض پرداختی از مالیات برارزش افزوده انجام گرفته ودراین راستا طرحهای خوبی در شهرهای استان در حال اجرا و برخی نیز بهره برداری رسیده است.

فرخان افزود: که توزیع عوارض مالیات برارزش افزوده طبق قانون به شهرداری ها، دهیاری ها،فرمانداری ها (روستاهای بدون هیاری)و مناطق عشایری پرداخت می شود.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد وصول مالیات را ارزنده ترین گام در جهت تامین منابع پایدار برای توسعه اقتصادی هر جامعه دانست و تصریح کرد : که پرداخت بخشی از درآمد صاحبان وتولید ودرآمد به عنوان حقوق حقه دولت در قالب وصل مالیات به توسعه اقتصادی وافزایش رفاه عمومی و نیز برقراری عدالت اجتماعی کمک خواهد کرد.

وی بیان کرد : که هوشمند سازی نظام مالیاتی ضمن ایجاد شفافیت و فراهم کردن بستر وصول عادلانه مالیات با جلوگیری از فرارمالیاتی به افزایش درآمدهای مالیاتی کمک نموده است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه وصول مالیات و تامین اعتبار از محل عوارض مالیات برارزش برای کمک به توسعه خدمات شهری و روستایی با تلاش این اداره کل صورت می گیرد، از تعامل فعالان اقتصادی ونیز تلاش مجدانه مجموعه همکاران سخت کوش مالیاتی که شبانه روزی برای انجام حسابرسی های، ابلاغ اوراق مالیاتی و وصول مالیات مصوب وعوارض پرداختی از محل مالیات برارزش افزوده سهم استان تلاش مضاعف دارند، تقدیر کرد.