رئیس اداره عمران و امور زیربنایی اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ منبع ذخیره آب در مناطق عشایری استان احداث شده است. مهدی عباسیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: این منبع های ۲۴ تا ۵۰ متر مکعبی در مناطق مختلف کهگیلویه […]

رئیس اداره عمران و امور زیربنایی اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰ منبع ذخیره آب در مناطق عشایری استان احداث شده است.

مهدی عباسیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: این منبع های ۲۴ تا ۵۰ متر مکعبی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد به منظور ذخیره آب عشایر از طریق تانکرهای سیار یا رساندن آب چشمه ها از طریق لوله کشی به نزدیک سیاه چادرهای عشایری احداث شده است.

وی بیان کرد: این منبع های ذخیره آب با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار ساخت شد.

رییس اداره عمران و امور زیربنایی اداره کل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اختصاص ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای احداث ۶ منبع ذخیره آب در مناطق عشایری شهرستان گچساران خبر داد.

عباسیان با بیان اینکه اجرای این طرح ها در مرحله انجام مناقصه است عنوان کرد: این اعتبار از محل منابع مالی ارزش افزوده مالیات برای تقویت زیرساخت های آب آشامیدنی مناطق عشایری گچساران اختصاص یافته است.

وی ابراز داشت: تاکنون ۲ هزار و۵۰۰ منبع ذخیره آب در مناطق عشایر کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده است.

عباسیان اظهار داشت: روزانه ۳۰۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی به وسیله ۱۲ تانکر سیار در مناطق عشایری این استان توزیع می شود.

۷۰ هزار نفر در قالب بیش از ۱۱ هزار و ۱۲۰ خانوار از جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد عشایر هستند