رئیس مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۲۰۰ هزار میلیون ریال جهت کمک به بهسازی و آسفالت جاده سادات_دمه_میان‌تنگان و ۱۰۰ هزار میلیون ریال جهت بازسازی مناطق سیل‌زده کهگیلویه بزرگ از سوی وزارت نفت خبر داد. ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ حجت‌الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده […]

 

رئیس مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۲۰۰ هزار میلیون ریال جهت کمک به بهسازی و آسفالت جاده سادات_دمه_میان‌تنگان و ۱۰۰ هزار میلیون ریال جهت بازسازی مناطق سیل‌زده کهگیلویه بزرگ از سوی وزارت نفت خبر داد.

۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ حجت‌الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی، سید علی احمد زاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، حاجی‌زاده معاون عمرانی استاندار و سید ناصر حسینی نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس با جواد اوجی وزیر نفت دیدار و گفتگو کردند.

پس از این دیدار و براساس دستورات وزیر و با پیگیری‌ها و رایزنی‌های مستمر نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده، دستورات وزیر نفت عملی و به مسئولان مربوطه ابلاغ شد.

شجاع‌الدین بازرگانی، معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت در این خصوصی و طی نامه‌ای خطاب به بابک دارابی مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز، بیان کرد: باتوجه به نامه نوشته شده از سوی حجت‌الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی و پی‌نوشت مقام عالی وزارت موضوع در اسرع وقت رسیدگی و در کارگروه مطرح و از طریق شرکت ملی گاز تامین اعتبار شود.

بابک دارابی مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز نیز در متن نامه‌ای خطاب به محمد رضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه موضوع تامین اعتبار پروژه‌های کهگیلویه بزرگ در قالب کمک مشارکت (در امر احداث و تکمیل) در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران مطرح و به تصویب رسیده است، اظهار داشت: مقرر شد اعتبار کمک به بازسازی مناطق سیل‌زده حوزه انتخابیه به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال، به صورت مقطوع پروژه‌های مربوطه اجرایی و با پیگیری‌های اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی با تاکید به تصویب اعتبار پروژه‌ها خواستار تسریع در مشخص شدن قدرالسهم سال ۱۴۰۱ براساس اولویت‌ها ‌و ضرورت‌های وضع موجود شد و افزود: باتوجه به اینکه این اعتبارات سهم‌المشارکه شرکت ملی نفت ایران است باید به جهت تکمیل و تحویل به موقع پروژه‌ها، قدر‌السهم آن سازمان به موازات پرداخت‌های شرکت ملی نفت تامین و هزینه شود.

دارابی در نامه دیگری خطاب به محمدی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه جهت کمک به بهسازی و آسفالت جاده سادات_دمه_ میان‌تنگان مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال در هیئت مدیریت شرکت ملی نفت مطرح و به تصویب رسید، عنوان کرد: براساس اولویت‌ها و ضرورت‌های موجود قدرالسهم سال ۱۴۰۱ پروژه مربوطه مشخص شده و باتوجه به اینکه این اعتبارات سهم‌المشارکه شرکت ملی نفت ایران است باید به جهت تکمیل و تحویل به موقع پروژه‌ها، قدر‌السهم آن سازمان به موازات پرداخت‌های شرکت ملی نفت تامین و هزینه شود.

موحد از تلاش‌های احمد‌زاده استاندار، حاجی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهابی‌نسب رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای پیگیری این موضوع به صورت ویژه قدردانی کرد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه خواست برای جذب اعتبار تلاش کنند.