آیین کلنگ زنی عملیات اجرایی طرح ساماندهی رودخانه قیام در شهرستان لنده، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و تعدادی دیگر از مدیران و‌ مسئولان استانی و شهرستانی، برگزار شد. به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم که معاون هماهنگی امور […]

 

آیین کلنگ زنی عملیات اجرایی طرح ساماندهی رودخانه قیام در شهرستان لنده، با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و تعدادی دیگر از مدیران و‌ مسئولان استانی و شهرستانی، برگزار شد.

به گزارش قلم دنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم که معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار شهرستان لنده، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیرعامل و تعدادی از معاونین و مدیران شرکت آب منطقه ای و برخی دیگر از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند، آرش مصلح، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، با اشاره به شرایط اقلیمی و بارندگی های استان و وجود رودخانه ها و آبراهه های زیاد، بر ضرورت تسریع در انجام طرح های در حال اجرا و همچنین تدوین طرح های مورد نیاز دیگر، تاکید کرد و گفت: خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدمات بسیاری داشته و دولت جدید نیز نگاه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته دارد که بر همین اساس، بزودی شاهد بهره برداری از چندین طرح خواهیم بود.

وی، با بیان اینکه سالهای قبل، مطالعه تعیین حد بستر و حریم بیش از یک هزار کیلومتر از رودخانه های استان انجام گرفته، اظهار داشت: در سال جدید نیز مطالعه تعیین حد حریم و بستر حدود ۹۰۰ کیلومتر دیگر در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، افزود: طرح جدیدی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز می شود، شامل چند مرحله است که فاز اول آن شامل ۱۱۵ متر از مسیر رودخانه قیام در حاشیه روستای قیام است که امیدواریم تا آغاز هفته دولت و با تامین اعتبار کامل آن به اتمام برسد.

وی، خاطرنشان کرد: هزینه این طرح، حدود ۳۵ میلیارد ریال است که در مرحله اول، حدود ۷ میلیارد ریال تامین اعتبار شده است و از آنجا که شرایط توپوگرافی این روستا به گونه ای می باشد که دارای قابلیت گردشگری است، می توان در اجرای مراحل بعد، این قابلیت ها را نیز دید.

در ادامه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به خدمات ارزنده نظام اسلامی در بخش های مختلف برای مناطق خصوصا محروم، بر تلاش جمعی و پیگیری بیشتر برای اتمام طرح‌های نیمه تمام تاکید کرد و گفت: وظیفه همه ماست تا با کار و فعالیت جهادی و نگاهی بدون چشمداشت، بهترین خدمت ها را به مردم برسانیم و خرسندی و رضایت آنها را حاصل کنیم.

حاجی زاده، اظهار داشت: حل مسایل بخش آب، از جمله مهمترین و ضروری ترین هاست که با نگاه دغدغه مند دولت به این امر و اهمیت توجه آنها به مناطق کمتر توسعه یافته، یقینا گشایش های خوبی خواهیم داشت و امیدوارم بتوانیم هرچه زودتر شاهد بهره برداری از طرح های در حال اجرا در سریع ترین زمان ممکن، باشیم.

همچنین، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی برای بخش آب دیده شده است، گفت: طرح هایی همچون ساماندهی رودخانه ها یکی از ضروری ترین هاست که قطعا تلاش و همکاری های ما با دستگاههای مرتبط از جمله شرکت آب منطقه ای، برای به ثمر رسیدن اهرچه سریع تر آنها، بیش از پیش خواهد بود.