مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی مصوبات سفر هیات دولت به این استان ۵۰ میلیارد ریال در حوزه گردشگری اختصاص یافت. به گزارش قلم دنا، سعید طالب پور روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه ‌و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: از این تسهیلات باید در قالب […]

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی مصوبات سفر هیات دولت به این استان ۵۰ میلیارد ریال در حوزه گردشگری اختصاص یافت.

به گزارش قلم دنا، سعید طالب پور روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران کهگیلویه ‌و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: از این تسهیلات باید در قالب توسعه زیرساخت های گردشگری استفاده کرد.

وی افزود: به تناسب ظرفیت های استانی توزیع اعتباری صورت گرفته است.

طالب پور با اشاره به ۵۰ طرح نیمه تمام استان تاکید کرد: یکی از سیاست های وزارت خانه تکمیل طرح های نیمه تمام گردشگری است که در این استان طرح های بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی از تسهیلات تبصره ۱۸برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: سهمیه استان ۷۵ میلیارد تومان است که از همین محل فعالان صنایع دستی نیز می توانند بهره مند شوند.

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ۵۰ طرح نیمه تمام استان بین ۱۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طالب پور تاکید کرد: حجم سرمایه گذاری این تعداد طرح ۷ هزار میلیارد ریال با تعداد اشتغال ۹۶۰ نفر است. ۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح ها است.

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح جامع گردشگری استان نیز تصریح کرد: طرح جامع گردشگری استان تقریبا آماده شده و در مدت دو روز آینده ارائه می شود.

طالب پور عنوان کرد: موزه باستان شناسی یاسوج نیز تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: پارک آبی یاسوج هم که کار شاخصی در جنوب کشور است ظرف مدت سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرمایه گذار تله کابین یاسوج نیز به زودی ادامه این طرح را اجرا خواهد کرد و در صورت تعلل با کمک حوزه نظارتی این طرح تعیین تکلیف خواهد شد.