سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور در نماز جمعه امروز به مناسبت هفته سلامت به تبیین سیاست های سلامت در استان پرداخت. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر محمد غلام نژاد عنوان کرد: نامگذاری ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت ماه به عنوان هفته سلامت، فرصت مغتنمی است تا نشان دهنده جایگاه و […]


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور در نماز جمعه امروز به مناسبت هفته سلامت به تبیین سیاست های سلامت در استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر محمد غلام نژاد عنوان کرد: نامگذاری ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت ماه به عنوان هفته سلامت، فرصت مغتنمی است تا نشان دهنده جایگاه و سهم سلامت در تحقق توسعه پایدار باشد.

وی ادامه داد: شعار هفته سلامت ۱۴۰۱ “سلامت ما، سلامت سیاره ما” است.

دکتر غلام نژاد تصریح کرد: اگرچه دانشگاه علوم پزشکی متولی بهداشت و درمان جامعه است اما رسیدن به سلامت فراگیر با همکاری مردم، ادارات، سایر نهادها و سمن ها امکان پذیر می باشد.

وی اذعان داشت: سلامت مقوله‌ای است چند وجهی که مولفه های بسیاری بر آن تاثیر دارند و نمی توان سلامت را جدای از این مولفه ها از جمله فقر، بیکاری، سوء‌تغذیه و… دانست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در چین ویروسی منتشر شد که سبب مرگ، بیماری و بستری همه شد و ویروس کرونا ظهور پیدا کرد و گفت: امروز سلامت ما فراتر از مرزها است و در گرو سیل، زلزله و مولفه های فراوان است و نمی شود سلامت را جدای از فقر و بیکاری دانست بلکه همه ما و مسئولان و ان جی او ها باید با هم در جهت سلامت حرکت کنند.

وی یکی از مولفه های مهم در سلامت را عدالت عنوان کرد و گفت: مسئولین ما در جهت ایجاد عدالت در سلامت وظایفی دارند که باید تمام تلاش خود را به کار ببندند.

دکتر غلام نژاد گفت: یکی از معیار های عنوان شده در این هفته آموزش و اطلاع رسانی در خصوص اهمیت جوانی جمعیت است که این جوانی جمعیت یکی از دغدغه های نظام و دولت جدید می باشد.

وی ادامه داد: برای تحقق توسعه پایدار در یک کشور، جمعیت جوان لازم است و باید در این راستا اقدامات لازم صورت پذیرد.

دکتر غلام نژاد خاطر نشان کرد: غلام نژاد به جوانی جمعیت که بنیان توسعه پایدار محسوب می شود اشاره کرد و گفت: در جوانی جمعیت باید شعارهای قدیمی را فراموش کنند و جمعیتی که در حد متوسطی باقی مانده است باید نگاه شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در هفته سلامت  ۱۲ پروژه افتتاحی و ۷ پروژه کلنگ زنی، ۲۰ پروژه راکد شامل پایگاه سلامت، مرکز جامع سلامت، و به مناقصه رفته، بیمارستان چرام که یک پروژه راکد بود امروز به مناقصه رفته و پیمانکار آن مشخص شده است از دیگر برنامه ها است.

وی افزود: بیمارستان بهمئی در دورترین نقطه استان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی در پایان از کادر بهداشت و درمان استان که در تحقق سلامت به ویژه در کنترل، تشخیص و درمان بیماری کووید ۱۹ نقش بسزایی ایفا نمودند، قدردانی کرد.

 


١۴:٣٠ – جمعه