نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شوراهای اسلامی کمک‌کار شهرداری‌ها، نه اینکه باری بر دوش آنها باشند. به گزارش قلم دنا، صبح امروز (شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) اعضای شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند. در این دیدار […]

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شوراهای اسلامی کمک‌کار شهرداری‌ها، نه اینکه باری بر دوش آنها باشند.

به گزارش قلم دنا، صبح امروز (شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) اعضای شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

در این دیدار کیانی باوند رئیس شورای اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد، با تبریک روز ملی شوراها و قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار داشت: شوراهای اسلامی مظهر اراده مردم است و نباید جایگاه شوراهای اسلامی مورد بی توجهی قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به موضوع فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: بعضی ادارات در حوزه فرهنگ از وظایف‌های خود شانه خالی می‌کنند. و همه فعالیت‌های فرهنگی را بر دوش شهرداری‌ها گذاشته‌اند که در واقع این رویه اشتباه است.

باوند در ادامه گفت: شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد جایگاه مناسبی برای برگزاری جلسات و پیگیری سایر امور ندارد و این در شأن اعضای شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم نیست.

وی در ادامه بر عدالت اجتماعی و خدمات رسانی تاکید کرد و گفت: شهری همانند سرفاریاب مکان ورزشی ندارد.

رئیس شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه ضمن قدردانی از توصیه‌های نماینده ولی فقیه در استان، گفت: امید می‌رود همه اعضای شورای اسلامی در تمام نقاط استان با ستاد نماز جمعه همکاری لازم را داشته باشند و رهنمودهای نماینده ولی فقیه را نصب العین کارهای خود قرار دهند.

حضرت آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن تبریک روز ملی شوراها، اظهار داشت: شوراهای اسلامی باید کمک‌کار شهرداری‌ها باشند.

وی در ادامه افزود: شهرها محل زندگی مردم هستند، اگر شهر از امکانات درست برخوردار باشد، مردم خوب زندگی می‌کنند و آسایش دارند. اگر جداول، فضای سبز، آسفالت و سایر امور شهر نامناسب و در هم ریخته و بی‌نظمی بر شهر حاکم باشد، زندگی مردم خوب نیست. وظیفه شوراها و شهرداری‌ها این است که به این امور بپردازند و فضا و مبلمان شهری به شکل مناسب رویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در توسعه شهرها باید آینده را دید، باید آینده مردم و شهر را ببینید. جمعیت زیاد می‌شود و باید فضاهای مناسب و لازم پیش بینی شود. فلسفه وجودی شوراها کمک به شهرداری‌ها است نه اینکه باری بر دوش شهرداری‌ها بگذارند.

وی افزود: اگر شوراها باری بر دوش شهرداری‌ها گذاشتند از فلسفه وجودی‌شان دور شده‌اند.

آیت الله حسینی در ادامه از شوراهای اسلامی خواست که خودارزیابی داشته باشند و گفت: شوراهای اسلامی خودشان را مورد ارزیابی قرار دهند و ببینند که نظر مردم در باره آنها و عملکردشان چیست و چه نظراتی دارند و چه حرف‌های را می‌گویند. همچنین نظر مجموعه شهرداری‌ها را پیرامون خودشان مورد بررسی قرار دهند که آیا مجموعه شهرداری‌ها این اعتقاد را دارند که شوراها کمک کارشان هستند و یا بار اضافه‌ای را بر دوش آن‌ها می‌گذارند. خودتان این ارزیابی و قضاوت را داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه توصیه کرد که شوراها باید شهرداران با سلیقه و با برنامه انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی و شهرداران باید مرتب به دنبال کار باشند و برای رفع مشکلات شهر و رفاه حال مردم بدوند، گفت: بعضی جاها به دلیل نداشتن نقشه جامع بحران‌های متعددی برای شهرها و محل سکونت مردم به وجود آمده است. مردم نمی‌دانند که فلان نقطه خیابان، کوچه و یا فضای سبز است.

آیت الله حسینی در ادامه با بیان اینکه باید کارها روی اصول انجام بگیرد و ترک فعلی صورت نگیرد، گفت: در برخی از شهرداری‌ها بدون نیازسنجی و برنامه ریزی نیروهایی جذب شده است و متأسفانه پول‌های را که باید برای عمران و آبادانی شهر هزینه کنند باید به این نیروها پرداخته شود.

وی با بیان اینکه وقتی فرصتی در اختیار فردی قرار می‌گیرد، باید به نحو احسن وظایف و مسئولیت خود را انجام بدهد، افزود: در شوراها، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها باید وجدان کاری باشد و کارها روی حساب و کتاب انجام بگیرد. فلان دهیار ماهی یکبار هم در محل کارش حاضر نمی‌شود و حقوقش را می‌گیرد. اینگونه کارها درست نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان بر لزوم برنامه ریزی در مجموعه شوراها و شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: کارهای غلظ شهر را دچار خسارت می‌کند.