فضل‌الله آذرفرمدیر کل امور عشایر استان با سید عبدالرحمان توفیقیان فرماندار شهرستان چرام دیدار و در خصوص مسایٔل و مشکلات مناطق عشایرنشین شهرستان به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این دیدار پیرامون ،تسهیل در رفع مشکلات پروژه ملی، تامین آب شرب ،افزایش سرانه آرد مناطق عشایری و استفاده اعتبار ارزش افزوده برای توسعه […]

 

فضل‌الله آذرفرمدیر کل امور عشایر استان با سید عبدالرحمان توفیقیان فرماندار شهرستان چرام دیدار و در خصوص مسایٔل و مشکلات مناطق عشایرنشین شهرستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار پیرامون ،تسهیل در رفع مشکلات پروژه ملی، تامین آب شرب ،افزایش سرانه آرد مناطق عشایری و استفاده اعتبار ارزش افزوده برای توسعه دامداری در مناطق عشایری گفتگو گردید .

فرماندار جرام در این دیدار ضمن قدردانی از تلاشهای مجموعه عشایری ،ضرورت توجه ویژه به مناطق کمتر برخوردار در قوانین و اسناد توسعه ،رعایت سهم مناطق عشایری در پروژه های اجرایی را راهبردهای اساسی و اولویت های توسعه عدالت اجتماعی برشمردند و بر حمایت ویژه از عشایر شهرستان تاکید داشتند.

عبدالرحمان توفیقیان گفت:چرام جزو شهرستان هایی است که به لحاظ موقعیت جغرافیایی میان شهرستان های گرمسیری و سردسیری است و محدودیت های زیادی دامنگیر این شهرستان است.

وی افزود: به همین دلیل با توجه به اینکه عشایر زیادی در شهرستان چرام وجود دارد و در مسیر ایل راه است انتظار داریم که در بخش تجهیز و دادن امکانات نهایت همکاری را اداره امور عشایر داشته باشند .

رئیس شورای ادارای شهرستان چرام اضافه کرد:بنابراین با برنامه ریزی مدون و کارشناسانه باید در جهت رفع مشکلات این قشر مولد و زحمتکش باشیم و در ثبت آمار و اطلاعات عشایر نهایت دقت صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد:در حالی جاده های شهرستان کوهستانی هستند اما راهداری و حمل و نقل جاده ای چرام و اداره امور عشایر فاقد امکانات هست.

توفیقیان گفت:ایا با این وضعیت و شرایط شهرستان و بارش های امسال با یک کمپرسی می توان کاری انجام داد؟