به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد؛ به مناسبت گرامیداشت هفته ملی و روز جهانی استاندارد، مدیرکل و جمعی از کارکنان این اداره در چهارمین روز از این هفته با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج دیدار و گفتگو کردند. آیت الله حسینی […]

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد؛ به مناسبت گرامیداشت هفته ملی و روز جهانی استاندارد، مدیرکل و جمعی از کارکنان این اداره در چهارمین روز از این هفته با آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج دیدار و گفتگو کردند.
آیت الله حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج ضمن تاکید بر حساسیت و اهمیت شغل کارکنان استاندارد، بیان کرد: در بعضی از موارد تخلف واحدهای تولیدی و خدماتی به دلیل بروز نواقص فنی می باشد که اداره کل استاندارد می بایست در این زمینه اقدام به راهنمایی و آموزش این واحدها در پیشگیری از وقوع مجدد تخلف نماید.

وی افزود: با توجه به اینکه بعضی از بلایای طبیعی مانند زلزله قابل پیشگیری نمی باشند، اصلی ترین راهکار کاهش این بلایای طبیعی، استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت و استاندارد در ساخت و سازها می باشد که در این راستا اداره کل استاندارد می بایست توجه و نظارت ویژه ای بر کیفیت مصالح ساختمانی داشته باشد.

آیت الله حسینی افزود: واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی که اقدام به تولید محصول بی کیفیت می نمایند و حقوق مصرف کنندگان را تضییع می کنند، اداره کل استاندارد باید اقدام قانونی و قاطع جهت جلوگیری از تولید آنها نماید.

وی ضمن تحسین عملکرد اداره کل استاندارد استان در زمینه نظارت بر تولیدات و بازار عرضه، عنوان کرد: اداره کل استاندارد باید از حق مردم عزیز استان کهگیلویه و بویراحمد دفاع و از تولیدات بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری کنند.

در ابتدای این دیدار، بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش کاملی از عملکرد و فعالیت های این اداره کل ارائه و تکالیف و وظایف سازمان ملی استاندارد را تشریح نمود.