کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار و سید ناصر حسینی پور،نماینده گچساران و باشت در مجلس  به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از طرح تعریض و بهسازی جاده گچساران به گناوه، طرح تعریض و بهسازی جاده گچساران به باباکلان (قطعات ۱و۲)، طرح تامین آب اراضی کشاورزی باباکلان، طرح سد و نیروگاه چم شیر […]

کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار و سید ناصر حسینی پور،نماینده گچساران و باشت در مجلس  به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از طرح تعریض و بهسازی جاده گچساران به گناوه، طرح تعریض و بهسازی جاده گچساران به باباکلان (قطعات ۱و۲)، طرح تامین آب اراضی کشاورزی باباکلان، طرح سد و نیروگاه چم شیر و نیز طرح های آبرسانی به اراضی کشاورزی دشت مور بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،کیامرث حاجی زاده، در جلسه بازدید پروژه های گچساران در سد چم شیر اظهار کرد: این جلسات جمع بندی برای حل مشکلات است در چنین جلساتی تصمیماتی گرفته شود که مشکلات هم مرتفع شوند تا بیش از این هم مردم متضرر نشوند.

وی افزود: با هماهنگی خوبی که در استان شکل گرفت و اعتمادی که استاندار، مدیران و نمایندگان داشتند، برنامه ریزی خوبی برای فعال کردن پروژه های استان به خصوص در حوزه راه انجام شده است.

 معاون عمرانی استاندارکهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در گچساران پروژه جاده گچساران _گناوه فعال شده و پروژه کمربندی این شهرستان فقط ۸۰۰متر مانده که قرار است به مناقصه برود،هر چند درمحور باباکلان مشکلاتی داریم که باید بدانیم با تعامل مشکلات حل خواهند شد.

 حاجی زاده عنوان کرد: مدیر کل راه و شهرسازی باید جلسه ای برای رفع این موضوعات به طور ویژه برگزار و مشکلات را هم مرتفع کنید.

وی گفت: پیمانکاران باید پروژه را شروع کنند و ظرف مدت یکماه اداره کل راه شهرسازی درباره تمدید مجاز قرارداد اقدام کند.

 سید ناصر حسینی پور نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: بدانید که یک روزی با دست خالی درشرایط سخت جزر و مد اروند رود،از لوله سازی اهواز لوله ها را برای احداث پل بعثت برای فتح فاو با همت والا حمل می کردند.

 نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یک زمانی هم پرونده پل های خیبری در دولت وقت رفت و گفتند ما نمی توانیم ۱۳کیلومتر پل را در فاصله زمانی مشخص شده بسازیم و پرونده پل های خیبری در دولت وقت برگشت،بنابراین تفکر”ما می توانیم “در جهاد خودکفایی به میدان آمد و پل های خیبری را ساخت و بزرگترین پل های خیبری تاریخ در دفاع مقدس ما شدنی شد در مقابل دولتی هایی که می گفتند ما نمی توانیم بسازیم نشان داده شد که تفکر جهادی و خودکفایی چه معنا دارد.

 وی افزود: دوتفکر را درهمه دولت ها می بینیم ، هم موفقیت ها و هم ناکامی ها در ادوار دولت هاوجود داشت در موفقیت ها تفکر جهادی با تدبیر بود و در ناکامی ها هم تفکر ما نمی توانیم وجود داشت، آقایان لیبرال خودکم بینی بوده که همه مشکلات ملت را به تحریم گره زدند و آبشخورشان آن سوی خاکریزها و آبها بوده است.

نماینده گچساران و باشت ادامه داد: نگاه بنده این است که در استانم مدیرانی داریم که ذیل همین دو تفکر هستند،تفکر ما می توانیم و تفکر ما نمی توانیم و امروز هر شهروند عادی بیشتر از خواص اهل تحلیل و بررسی است و عملکردها را به خوبی شاهد است.

 حسینی پور اضافه کرد: شخصی به من گفت چرا در جلسه کمیته برنامه ریزی تعریف استاندار و فرماندار را کردید و بیان کردم هر انسان و مدیر همراهی که توانمند و متعهد باشند حتی به بنده در عرصه سیاسی حرفی بزند، برای ماندن چنین مدیرانی نیز تلاش می کنم و اعتقاد بنده بر مدیران کارآمد و جهادی است.

 وی گفت: من برای تمام پروژه های ریز و درشت این شهرستان تحت عنوان کمیته کارآفرینی و رونق تولید، برنامه دارم و انتظارم این است به عنوان نماینده شهرستان و نمی گویم برخلاف قانون عمل کرد اما خیلی وقت ها می شود قانون را از کنارش کمانه رفت، اما نگاه این باشد که این مشکل هم حل بشود.

 نماینده گچساران و باشت در مجلس تصریح کرد: مردم خسته شده اند از پروژه هایی که سیاسی شده اند و بعد از سالها همچنان بلاتکلیف مانده اند در حالی که هزینه تاخیر خودش چند برابر شده و مردم هم متضرر شده اند، این پروژه باید زودتر مرتفع شوند که بشود چند سرمایه گذار در این شهرستان جذب کرد،برای اینکار بیش از ۱۷بار به یزد رفته ام .

حسینی پور بیان کرد: بنده وقتی یک پروژه عمرانی در گچساران جمع نمی شود زانوانم سست می شوند باید تلاش کرد با همان تفکر ما می توانیم مردم را به انقلاب و نظام امیدوار کنیم و به ما هم برای آوردن سرمایه گذار درشهرستان انگیزه بدهید و این شهرستان هم به توسعه برسد.

فاضل،نماینده سد چمشیر در این جلسه به پیشرفت ۸۴درصدی سد چمشیر اشاره کرد، گفت: تامین سیمان اگر حل شود پروژه با سرعت بیشتری هم به بهره براری نزدیک خواهد شد، ۲۵۰۰بنابراین ۲هزارو ۵۰۰تن فقط ازکارخانه سیمان یاسوج مطالبه داریم و یکی هم بحث تخصیص اعتبارات است.

رسول فرهادی مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد در این نشست خاطر نشان کرد: در سه سال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی کشور برخی از طرح های عمرانی بویژه آب با مشکل مواجه شدند.

وی افزود: سد چم شیر برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان مشکل اعتبارات که به دلیل تورم، گرانی موجب شد در وقت خود آبگیری نشود.

فرهادی عنوان کرد: در تامین آب اراضی گچساران طرح تاثیرگذار امامزاده جعفر در فاز اول به بهره برداری رسید.

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اعتبارات این طرح ۱۱۰ میلیارد ریال در قالب سه هزارو ۵۰۰ هکتار بوده است.

فرهادی بیان کرد: طرح دشت موراز سال ۹۵ آغاز با اعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال میلیارد و ۱۲کیلومتر اب را از سد کوثر برای ۱۳۰۰ متر زمین تامین کند.

وی افزود: امیدواریم تا در آینده نزدیک مشکلات این پروژه مرتفع و به بهره برداری برسد.

تاج الدینی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان درادامه هم گفت:پروژه های خوبی در زمینه کشاورزی در گچساران که بزرگترین مشکل نیز عدم اعتبار در شبکه آبرسانی سه و چهار درمزارع کشاورزی است که باید از طریق اعتبارات ملی هم حمایت شود،بنابراین سرجمع ۴۵میلیاردتومان لازم داریم که با اجرای شبکه آبرسانی دوهزار هکتار را آبرسانی کنیم.

سید ناصر حسینی پور،نماینده گچساران و باشت در مجلس امروز به همراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از جمله معاون عمرانی استاندار از طرح تعریض و بهسازی جاده گچساران به گناوه، طرح تعریض و بهسازی جاده گچساران به باباکلان (قطعات ۱و۲)، طرح تامین آب اراضی کشاورزی باباکلان، طرح سد و نیروگاه چم شیر و نیز طرح های آبرسانی به اراضی کشاورزی دشت مور بازدید کرد.