مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در سفری به همراه معاون عمرانی استاندار،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار شهرستان بهمئی، رئیس دفتر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، بخشداران و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی به شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود جهت توانمندسازی، رونق اقتصادی، تولید و اشتغال در شهرستان بهمئی […]

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در سفری به همراه معاون عمرانی استاندار،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار شهرستان بهمئی، رئیس دفتر نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، بخشداران و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی به شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود جهت توانمندسازی، رونق اقتصادی، تولید و اشتغال در شهرستان بهمئی پرداخت.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد در ایت زمینه گفت: روستای ایلی آباد شهرستان بهمئی بعنوان روستای بدون بیکار در اولویت کار این صندوق قرار می‌گیرد.

“کاظم حاجی پور” به منظور شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغالزایی شهرستان بهمئی افزود: طی بازدیدی که از روستاهای شهرستان بهمئی داشته ایم، مقرر شد پس از شناسایی افراد و متقاضیان روستای ایلی آباد به عنوان روستای بدون بیکار در اولویت کار صندوق قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همچنین حمایت از بازارچه صنایع دستی و تولیدات بومی محلی بانوان در دستور کار صندوق کارآفرینی امید است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در راستای استفاده از انرژی‌های پاک نیز مقرر شد با انجام مطالعات اولیه فنی طرح، در صورت قابلیت داشتن یکی از روستاها را جهت راه اندازی پنل‌های خورشیدی ساماندهی کنیم.

گفتنی است؛شهرستان بهمئی دورترین شهرستان به یاسوج مرکز استان می باشد که به عنوان پایلوت محرومیت زدایی در استان کهگیلویه و بویراحمد و جزء ۳۱ شهرستان پایلوت محرومیت زدایی در کشور انتخاب شده است.

لازم به ذکر است ؛ شهرستان بهمئی با وجود بیش از ۸۰ حلقه چاه نفتی فعال، ظرفیت بیش از نیم میلیون تن معدن سلستین، وجود معادن آهک و ظرفیت‌های گردشگری همچون تنگ ماغر و دریاچه برم الوان، اقلیم مناسب برای دامداری و کشاورزی و… با نرخ بیکاری بالای ۴۰ درصد بالاترین نرخ بیکاری را در استان داراست.