مدیرکل امور عشایر استان از اختصاص ۷۰ میلیارد ریال برای خرید علوفه مورد نیاز عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیر کل امورعشایر استان گفت: با پرداخت این تسهیلات از فروش دام عشایر استان جلوگیری می شود. دکتر فضل الله آذرفر افزود: این تسهیلات بر اساس تعداد دام […]

 

مدیرکل امور عشایر استان از اختصاص ۷۰ میلیارد ریال برای خرید علوفه مورد نیاز عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیر کل امورعشایر استان گفت: با پرداخت این تسهیلات از فروش دام عشایر استان جلوگیری می شود.

دکتر فضل الله آذرفر افزود: این تسهیلات بر اساس تعداد دام هر خانواده عشایر در کهگیلویه و بویراحد پرداخت می‌شود.

آذر فرد با بیان اینکه خانواد‌های عشایری برای دریافت این تسهیلات هر چه سریعتر اقدات کنند گفت: این تسهیلات کم بهره با دوره بازپرداخت پنج ساله و تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان به عشایر پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به نحوه پرداخت این تسهیلات گفت:این تسهیلات فقط به صورت خرید علوفه دامی پرداخت می شود.

وی به تولیدات عشایر کهگیلویه و بویراحمد هم اشاره کرد و ادامه داد: عشایر این استان با داشتن بیش از یک میلیون رأس دام سبک و سنگین سالیانه هشت هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کنند.

مدیر کل امورعشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عشایر این استان سالیانه ۳۵ درصد صنایع‌دستی شامل ۱۰ هزار مترمربع انواع گبه، جاجیم، قالی، گلیم و فرش را تولید می‌کنند گفت: ۱۲ درصد از جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد در قالب ۱۱ هزار خانوار با جمعیتی معادل ۷۰ هزار نفر عشایر هستند.