مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش سوزی کوه های مشرف بر روستاهای شاه بهرام و شادگان از توابع شهرستان باشت خبر داد. محمد محمدی با اعلام این خبر گفت: از عصر دیروز پنجشنبه در کوه های مشرف بر روستاهای شاه بهرام و شادگان در بخش مرکزی شهرستان باشت آتش سوزی […]

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش سوزی کوه های مشرف بر روستاهای شاه بهرام و شادگان از توابع شهرستان باشت خبر داد.

محمد محمدی با اعلام این خبر گفت: از عصر دیروز پنجشنبه در کوه های مشرف بر روستاهای شاه بهرام و شادگان در بخش مرکزی شهرستان باشت آتش سوزی گسترده ای رخ داد که نیروهای مردمی و منابع طبیعی از همان ساعات اولیه در حال مهار آتش بودند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: با توجه به تماس تلفنی و دستور استاندار و پیگیری های انجام شده از طرف ایشان ، به اتفاق مسئولان مختلف از جمله فرماندار شهرستان باشت،بخشدار مرکزی، منابع طبیعی،ادارات و مدیریت بحران پای کار و با حضور در صحنه آتش سوزی پیگیر موضوع بودیم که آتش سوزی کنترل شد.

محمدی بیان کرد: تعدادی از کشاورزان پسماند مزارع خود را آتش زدند که با وزش باد از کنترل کشاورزان خارج و به کوه ها و زمین های اطراف رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری با بیان اینکه آتش زدن مزارع و پسماند ممنوع است، افزود: به مردم عزیز استان توصیه میکنم از آتش زدن مزارع و پسماند زمین های کشاورزی خودداری کنند تا شاهد آتش سوزی طبیعت زیبای استان نباشیم ‌.

محمدی با اشاره به اهمیت جنگلها و مراتع استان و خسارات بسیار سنگین آتش سوزی ها به جنگلها و مراتع استان، گفت: انتظار می رود حفاظت مردم از جنگلها خیلی بیشتر باشد،  از دیروز عصر(عید سعید فطر) تا امروز جمعه، تعدادی زیادی از مسئولین، افراد داوطلب مردمی و ….. گرفتار اطفاء حریق بوده اند که از همه مهمتر خسارات سنگین به طبیعت استان و جنگلهاست.