مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور ابلاغیه ای به شرکت های تابعه وزارت نیرو در این استان در حوزه مدیریت مصرف تابستان امسال خبرداد، به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، جمال معتمدی زاده در حاشیه بازدید از نحوه مصرف برق در برخی ادارات یاسوج گفت:به منظور اجرای بهتر مدیریت […]

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور ابلاغیه ای به شرکت های تابعه وزارت نیرو در این استان در حوزه مدیریت مصرف تابستان امسال خبرداد،

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، جمال معتمدی زاده در حاشیه بازدید از نحوه مصرف برق در برخی ادارات یاسوج گفت:به منظور اجرای بهتر مدیریت مصرف برق در تابستان امسال، تصمیم گرفته شد که استفاده از کولر در شرکت‌های آب و برق زیرمجموعه وزارت نیرو ممنوع و در سایر شرکت‌ها و ادارات دولتی نیز با همکاری استانداری کهگیلویه و بویراحمد محدود باشد.

وی افزود: بر اساس این ابلاغیه که به شرکت‌های تابعه وزارت نیرو ارسال شده است، این شرکت‌ها باید مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش دهند.

وی این اقدام را الگویی برای سایر شرکت‌ها و نهادهای دولتی دانست که می‌تواند به صورت گسترده مورد توجه و اجرا قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر دمای کولرگازی را یک درجه افزایش دهیم، حدود سه درصد از مصرف برق آن کاسته می‌شود که به عبارت دیگر اگر کولرهای گازی یا دستگاه‌های سرمایشی روی ۲۵ درجه قرار گیرند، حدود ۲۰ درصد از مصرف برق کاهش می‌یابد.

معتمدی زاده افزود: امسال پایش‌ها از دستگاه‌های اجرایی را در استان کهگیلویه و بویراحمد تشدید خواهیم کرد و در عین حال از طریق کنتورهای هوشمند و بکارگیری اینترنت اشیا(IOT) مصرف برق ادارات کنترل و پس از ساعات کار اداری، برق سیستم‌های سرمایشی آنان قطع خواهد شد.

وی کلید گذر از تابستان امسال در رعایت دمای ۲۵ درجه را در کولرهای گازی، استفاده از دور کُند کولرهای آبی و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف دانست که به راحتی توسط همه هموطنان قابل اجراست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه به دلیل قرار گرفتن در شرایط کم بارشی، شاهدیم که ۳۵ درصد از حجم سدهای کشور خالی است که این موضوع باعث می‌شود در ساعات پیک حدود چهار هزار مگاوات از تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را در اختیار نداشته و دچار کمبود در تولید برق شویم.

معتمدی زاده با ارائه برخی از راهکارهای جایگزین برای جبران این میزان کمبود تولید، اظهار داشت: همواره بیش از ۶۰ درصد از مصرف برق در ماه‌های گرم سال به وسایل سرمایشی اختصاص دارد.

وی گفت: امسال برای استان کهگیلویه و بویراحمد سقف مصرفی در نظر گرفته شده و به استانداری استان نیز ابلاغ شده است که مشترکان می‌توانند در این خصوص مشارکت کنند.