اینکه انتصاب هر قشقایی در هر جای ایران را که بدلیل توانایی‌ِشان و توجه مسئولین آن استان صورت گرفته است به نام تاجگردون ثبت می کنند ساده فرض کردن قشقاییهای گچساران و نیز خالی بودن دست تاجگرددن است.

کلیپِ “آیا تاجگردون به فرزندان قشقایی برای مسئولیتهای مدیریتی توجه کرد ؟” را دیدم .

*آفتاب آمد دلیل آفتاب*

خیلی خوشحالم که اتاق فکر تاج‌گردون مُشتِ خود را باز کرده و در واقع با این کلیپ بر گفته های منتقدین صحه گذاشتند . در این کلیپ که با ضرب و زورِ معاونان و کارشناسان و هر قشقایی که در هر نقطه از کشور پُست گرفته و طرفداران تاجگردون آنها را به نامِ مرادشان ثبت کرده‌اند که صحت و سقمِ بیشتر این موارد زیر سوال است ، جمعاً به ۴۳ نفر رسید ، ضمن اینکه تعدادِ قابلِ توجهی از همین مدیران و دیگر مدیران قشقایی که در لیستِ شان وجود ندارد و به دستِ تاجگردون برکنار شده اند را مقایسه کنید با تعداد مدیرانی که در زمان سید قدرت حسینی منصوب شده‌اند .

تاجگردون طی ۸ سال نمایندگی‌اش در مجلس شورای اسلامی و ۲۰.۰۰۰ رای قشقایی ، ۴۳ انتصاب برای این ایل در نظر گرفت اما سید قدرت‌الله حسینی طی چهار سال و صفر رای قشقایی ۲۱ انتصاب

اینکه انتصاب هر قشقایی در هر جای ایران را که بدلیل توانایی‌ِشان و توجه مسئولین آن استان صورت گرفته است به نام تاجگردون ثبت می کنند ساده فرض کردن قشقاییهای گچساران و نیز خالی بودن دست تاجگرددن است. اگر قرار باشد مدیران و روسای قشقایی سراسر ایران و معاونین و کارشناسان ادارات شهرستانها را در زمان آقای حسینی نام ببریم آمار آنها بیش از آنچه ارائه شد می باشد .

در ادامه برای روشنگری و ثبت در تاریخ ، اسامی مدیران قشقایی برکنار شده توسط تاج‌گردون را با هم مرور می کنیم تا با ککاگریِ تاج‌گردون بیشتر آشنا شویم.

۱. یوسف باقری . مدیر خدمات شرکت نفت
۲. خسرو پناهی . رئیس امور منازل شرکت نفت
۳. محمود بهروزی . سرپرست ترابری شرکت نفت
۴. فرزین بهمنی . رئیس اداره اوقاف گچساران
۵. دکتر علیمردانی . مدیرکل راه و شهرسازی استان
۶. بیژن مهدی پور . رئیس اداره کار گچساران
۷. مهندس احمدی . رئیس اداره راه و شهرسازی گچساران
۸. علیرضا فولادی . رئیس هماهنگی آموزش های علمی و کاربردی
۹. دکتر رضا قشقایی معاون عمرانی دانشگاه آزاد
۱۰. عطاء پورشیرزاد مدیرکل محیط زیست استان

در آخر باید اشاره کرد که این آمار برای جناب میرشکار آنهم طی ۸ سال و ۲۰.۰۰۰ رایی که قشقایی ها در سبدش انداخته اند نه تنها ککاگری محسوب نمی‌شود بلکه فاجعه‌‌ای فراموش نشدنی و بازی با احساسات و عواطفِ پاک و صادقانه ی قشقایی‌هاست و بیشتر منتِ بی خدمت را تداعی میکند تا خدمتِ بی منت را .
به قلم سهیل سهرابی

  • منبع خبر : ارسالی مخاطبین