به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،به دعوت نماینده بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، به منظور بازدید از شهر زلزله زده سی سخت و بررسی آسیب ها در سی سخت حضور یافتند و از نزدیک ساختمان های آسیب دیده از زلزله را بازدید کردند. عضو کمیسیون عمران […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،به دعوت نماینده بویراحمد،دنا و مارگون در مجلس، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،
به منظور بازدید از شهر زلزله زده سی سخت و بررسی آسیب ها در سی سخت حضور یافتند و از نزدیک ساختمان های آسیب دیده از زلزله را بازدید کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در این بازدیدها گفت:اکثر سازه هایی که در داخل شهر سی سخت و روستاها بازدید کردیم اوج نظارت و مهندسی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه سالها مشاور آسیب شناسی و پژوهشی زلزله شناسی بودم گفت:اتفاقی که در ساخت و ساز ها مشاهده کردیم مشخص است اوج نظارت و مهندسی انجام شده است.

ایری که خود رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان بوده، افزود:اکثر ساختمانهایی که ریزش کرده اند بالای ۳۰ سال عمر دارند و ساختمانهایی که الان به لحاظ مهندسی ساخته شده اند مشکلی ندارند ،فقط چند مورد که به لحاظ اجرا مشکل دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد:اکثرا منازل آسیب دیده و تخریب شده ساخت و سازهای خشتی و گلی و یا ساخت قدیم هستند.

وی عنوان کرد: ساختمانهایی که نظارت مهندسی شده بودند در بحث مهندسی و نظارت مشکلی نداشتند و در این زمینه اتفاقات خوبی انجام شده است.

به گزارش قلم دنا، دکتر رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم در این بازدیدها بر نظارت خوب سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد و گفت:همه ساختمانهایی که ساخته می شوند با صدور پروانه و نظارت دقیق سازمان نظام مهندسی ساخته شوند.