دبیر کمیسیون بهداشت در مجلس در سفر به سی سخت، گفت: تلاشهای نماینده مرکز استان در مجلس شورای اسلامی سبب هماهنگی تیمی متشکل از نمایندگان چند استان شد تا ایشان را در کمک رسانی به منطقه زلزله زده دنا همراهی کنند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، فاطمه محمد بیگی خاطرنشان کرد: ضمن تشکر […]

 

دبیر کمیسیون بهداشت در مجلس در سفر به سی سخت، گفت: تلاشهای نماینده مرکز استان در مجلس شورای اسلامی سبب هماهنگی تیمی متشکل از نمایندگان چند استان شد تا ایشان را در کمک رسانی به منطقه زلزله زده دنا همراهی کنند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، فاطمه محمد بیگی خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از دلسوزی و پشتکار آقای روشنفکر که این تیم را تشکیل دادند، امیدواریم بتوانیم به ایشان و مردمی که سخت برایشان کار می کنند، کمک کنیم تا از این بحران عبور کنند.

وی تصریح کرد: برای احصای مشکلات بهداشت و درمان منطقه زلزله زده سی سخت حضور پیدا کردیم تا مسایل حوزه زنان و آسیب هایی که زنان و کودکان خصوصا در این بحران دارند، را رسیدگی کنیم.

نماینده مردم قزوین ادامه داد: از صبح امروز به همراه نماینده مرکز استان از مناطق زیادی بازدید داشتیم و محلات آسیب دیده را رصد کردیم، آنطور که احساس می شود نیازمند یک مدیریت یکپارچه در منطقه است.

وی افرود: باتوجه به اینکه جمعیت منطقه خیلی زیاد نیست، می توان در مدت زمان کمی اقدام به تهیه لیست افراد اولویت دار و میزان خسارت وارده کرد.

محمدبیگی اذعان داشت: گروههای در معرض خطر از جمله زنان باردار، کودکان شیرخوار، بیماران صعب العلاج، افراد پیر و ناتوان و معلولین را سریعا باید شناسایی کرد، درحالیکه هنوز اینکار به خوبی انجام نشده است.

وی یادآور شد: طی بازدید از محلات زن بارداری شناسایی شد که هفته آینده زایمان دارد ولی هنوز چادر دریافت نکرده، باتوجه به اینکه یک فرد اولویت دار است هرچه زودتر باید خدمات رسانی انجام گیرد.

دبیر کمیسیون بهداشت و نماینده توانمندسازی زنان قوه مقننه ادامه داد: بیشترین چیزی که هم اکنون نیاز است ایجاد زنجیره بین بخشی است تا گروههای جهادی، امدادی، سپاه، بنیاد مسکن، هلال احمر و سایر دستگاهها در اتاق عملیاتی با برنامه ریزی دقیق وارد عمل شوند.

وی تاکید کرد: نگران سرما، برف و باران و شیوع بیماری های واگیردار و کرونا هستیم، همچنین به دلیل تردد و شلوغی منطقه امکان شیوع بیماریهای عفونی وجود دارد، در این زمینه نیازمند توزیع عادلانه امکانات خصوصا در بین گروههای پرخطر هستیم.

محمدبیگی ضمن اعلام آمادگی برای کمک رسانی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی، فراکسیون زنان و کمیسیون بهداشت آمادگی خود را جهت همکاری اعلام داشته و طی ارایه گزارش، وضعیت بررسی شده تا تصمیمات خوبی هم در بحث بودجه و هم برنامه ریزی برای آبادانی مجدد منطقه اعلام کنند.

نماینده قزوین همچنین بااشاره به اینکه گروههای جهادی حوزه انتخابی
خود را فردای روز زلزله به منطقه گسیل کرده اند، گفت: استان قزوین صنعتی است و در زمینه دارو و بهداشت حرف برای گفتن دارد، محموله دارویی و بهداشتی خود را ارسال کرده و از کمک های مردمی هم استفاده می کنیم.

وی در پایان گفت: مردم ایران همیشه نوع دوست بوده اند و اجازه نخواهند داد سرمای سخت زمستان، مردم سی سخت را برنجاند