مستند منفی ۳۸ درجه با موضوع جستجوی پیکرهای مسافران هواپیمایی تهران یاسوج توسط تیپ ۶۵ ارتش از شبکه افق پخش می شود. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا؛مستند منفی ۳۸ درجه کاری از مستندساز مطرح کشور خانم سیمه ذاکر خطیر با موضوع جستجوی پیکرهای مسافران هواپیمایی تهران یاسوج توسط تیپ ۶۵ ارتش از شبکه افق […]

مستند منفی ۳۸ درجه با موضوع جستجوی پیکرهای مسافران هواپیمایی تهران یاسوج توسط تیپ ۶۵ ارتش از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا؛مستند منفی ۳۸ درجه کاری از مستندساز مطرح کشور خانم سیمه ذاکر خطیر با موضوع جستجوی پیکرهای مسافران هواپیمایی تهران یاسوج توسط تیپ ۶۵ ارتش از شبکه افق به نمایش گذاشته می شود.

این مستند نفس گیر و دلهره آور روایتی است از تلاش اولین گروه از تیم کوهستان تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد نیروی زمینی ارتش که در بدترین شرایط نامساعد جوی همراه با برف و کولاک داوطلبانه بعنوان اولین گروه امدادی موفق به کشف لاشه هواپیما و اجساد جانباختگان هواپیماییATR_72 پرواز تهران یاسوج شدند که در زمستان ۹۶ در کوه دنا سقوط کرده بود.

 مستند منفی ۳۸ درجه که سه شنبه ۲۸ بهمن ماه ساعت ۲۰ از شبکه افق نمایش داده می شود و چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۳ بازپخش می شود ناگفته های از صعود کلاه سبزهای ارتش به یکی از صعب العبورترین و سخت ترین ارتفاعات کشور و قرار گرفتن در شرایط طاقت فرسا و مرگ آوری همچون برف و کولاک،گم شدن در مسیر جستجو، برخورد با درهای بسیار عمیق، مواجه شدن با یخچال های به ارتفاع ۴۰۰ متر، سرمازدگی، سقوط بهمن و تنهاماندن جوان ترین عضو تیم صعود و…. در دمای منفی ۳۸ درجه است.