به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، نشست شورای فنی استان به ریاست کیامرث حاجی‌زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. کیامرث حاجی‌زاده در این نشست با تبریک ایام ماه مبارک رجب، گفت: در بحث شهرسازی و معماری شهری نظرات کارشناسی ،علمی و فنی باید مدنظر باشد. وی با بیان اینکه با […]

 

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، نشست شورای فنی استان به ریاست کیامرث حاجی‌زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

کیامرث حاجی‌زاده در این نشست با تبریک ایام ماه مبارک رجب، گفت: در بحث شهرسازی و معماری شهری نظرات کارشناسی ،علمی و فنی باید مدنظر باشد.

وی با بیان اینکه با پیگیری هایی که استاندار ،معاونین و مجموعه مدیریتی استان داشتند طرح جامع تفصیلی شهرهای یاسوج،دهدشت و دیشموک درحال تصویب است، عنوان کرد: ساماندهی ورودی شهرها بخصوص مرکز استان را در دستور کار ویژه قرار داده ایم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:با رفع معارضات موجود بزودی پروژه ساماندهی ورودی دهدشت آغاز می شود.

وی افزود:بزودی پیمانکار ورودی شهر یاسوج از طرف فرودگاه مشخص و شروع به کار می کند.

حاجی زاده با بیان اینکه یکی از اولویت هایی که نیاز است ساماندهی ورودی شهرها و مبلمان شهری است گفت:کارگروهی زیر مجموعه کمیته فنی متشکل از اعضایی که نیاز است در جهت ساماندهی شهرها،نحوه شهرسازی،مقاومت مصالح در ساخت و سازها،جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه،مقاوم سازی در برابر زلزله تشکیل می شود.

وی گفت:با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ گردشگری،طبیعت،محیط زیست و آب و هوا استان مساعدی است باید متناسب با شهرها زیرساخت هایی از جمله زیباسازی شهرها،مبلمان شهری،نحوه شهرسازی و مقاوم سازی را توسعه دهیم .