سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۸۵ روستای این استان از شبکه ارتباطی برخوردار می شوند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، سید […]

 

سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۸۵ روستای این استان از شبکه ارتباطی برخوردار می شوند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، سید ستار هاشمی در جلسه ای که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان برگزار شد، اظهار کرد: در وزارت ارتباطات همه تلاش ها براین است تا عقب ماندگی های این حوزه به خصوص در مناطق روستایی و نقاط کمتر برخوردار جبران و عدالت ارتباطی در سراسر کشور برقرار شود.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات ضمن اشاره به اینکه براساس آمار جهانی، جمهوری اسلامی ایران به لحاظ توسعه شبکه های زیرساخت در دنیا رتبه سوم را از آن خود کرده است، گفت: همه تلاش ها براین است تا پایان دولت با توسعه زیرساخت های ارتباطی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور از شبکه ارتباطی برخوردار شوند که استان کهگیلویه و بویراحمد با همه شرایط سخت و کوهستانی آن یکی از این استان ها است.

وی در همین خصوص از رونمایی ۳۱ طرح ارتباطی با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در دهه فجر در این استان خبر داد و اظهار کرد: از این مبلغ ۴۰ میلیارد تومان دولت و ۲۰ میلیارد تومان را بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده است.

سید ستار هاشمی با بیان اینکه ۱۱۵ سایت مخابراتی در استان نصب یا ارتقا داده می شود افزود: برای نصب هر سایت دو تا سه میلیارد تومان هزینه می شود.

وی تصریح کرد: در هر استان با نصب هر سایت ۱۰ تا ۱۵ روستا تحت پوشش مخابراتی قرار می گیرند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کوهستانی و پراکندگی سه الی چهار روستا تحت پوشش هر سایت قرار می گیرد و هزینه ها نیز بیشتر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با تبریک دهه فجر و چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: استان به شدت نیازمند شبکه های ارتباطی است و یکی از خواسته ها، مطالبات و نیازهای اساسی مردم این استان شبکه های ارتباطی می باشد.

حسین کلانتری ضمن بیان اینکه هر کجا ارتباطات و فناوری اطلاعات بخواهد کار کند استان با همه ظرفیت همکاری می کند، تصریح کرد: برای احداث ۱۱۵سایت جدید مخابراتی همه دستگاه های اجرایی از جمله راهداری، راه و شهرسازی، شرکت های مخابرات و برق، منابع طبیعی، محیط زیست استان پای کار هستند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد همچنین از توجه ویژه مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین این وزارتخانه و از اقدامات و دستاوردهای این وزارتخانه در کهگیلویه وبویراحمد تقدیر و تشکر کرد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات برای خدمت رسانی به روستانشینان استان اظهار کرد: قرار است ۶۴ سایت توسط اپراتور اول و ۵۱ سایت از سوی اپراتور دوم ارتباطی کشور در استان احداث یا ارتقا داده شود که بازدیدهای اولیه به منظور جانمایی احداث سایت های جدید در حال انجام است.

سید امیررضا عابدینی تصریح کرد: با انجام این طرح ۱۸۵ روستای استان تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از شبکه ارتباطی برخوردار می شوند.