مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: لازم است نقاط ضعف طرح توسعه مشاغل خانگی، شناسایی و الگوی جدید این طرح اجرا شود. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، فضل الله آذرفر، مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد امروز، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دخیل کردن مشاغل خانگی در اقتصاد کشور و آموزش […]

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: لازم است نقاط ضعف طرح توسعه مشاغل خانگی، شناسایی و الگوی جدید این طرح اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، فضل الله آذرفر، مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد امروز، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دخیل کردن مشاغل خانگی در اقتصاد کشور و آموزش نیروهای مستعد می‌تواند در توسعه مشاغل خانگی استان کهگیلویه و بویراحمد مؤثر باشند.

وی افزود: تدابیری اندیشیده شود که قوانین و مقرراتی اتخاذ و به عنوان یک قانون لازم الاجرا در زمینه مشاغل خانگی باشد.

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آموزش و توانمندسازی، حمایت از پشتیبان‌ها، ایجاد شبکه کسب و کار، توجه به بازاریابی و فروش محصولات و اعطای تسهیلات جهت حمایت از توسعه مشاغل خانگی در استان اهمیت زیادی دارند.

آذرفر تصریح کرد: تولیدات دامی، شیلات، صنایع تبدیلی، تکمیلی کشاورزی، عشایری، تولیدات گیاهان دارویی، صنایع دستی، فعالیت های فرهنگی هنری، فرش دستباف و تولیدی صنعت و خدمات مهمترین فرصت ها و ظرفیت های مشاغل خانگی در استان هستند.

وی ادامه داد: همه ظرفیت ها و زمینه های بومی اعم از کشاورزی، عشایری، صنایع دستی و گیاهان دارویی ظرفیت و زمینه قابلیت توسعه بازار در سطح ملی و منطقه را دارند.

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: آشنا نداشتن با مشاغل خانگی و درآمد نداشتن از این راه از نقاط ضعف متقاضیان راه اندازی کسب و کار خانگی است.

آذرفر تصریح کرد: حمایت نشدن از سوی مسئولین، فراهم نبودن محیط و فضای کار و آشنا نبودن به مشاغل مربوطه از مهمترین مشکلات توسعه مشاغل خانگی در استان کهگیلویه و بویراحمد هستند. طرح مشاغل خانگی در توسعه مشاغل خانگی بسیار تاثیرگذار و مثبت بود و جهت توانمندسازی در استان مفید است.

وی عنوان کرد: مشاغل خانگی مناسب فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاه‌ها مربوط به رشته های تحصیلی صنایع دستی، صنایع تبدیلی، تکمیلی در بخش کشاورزی و در رشته های فرهنگی و هنری رسته بندی می شوند.

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مشاغل خانگی مناسب زنان با توجه به فرهنگ استان کارهای آشپزی، هنری دستی، نمد دوزی، آرایشگری، خیاطی، بافتنی، قالی‌بافی، پرورش گیاهان دارویی و رانندگی است.

آذرفر یادآور شد: پیشنهاد می‌شود برای الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی و نقاط ضعف شناسایی و الگوی جدید توسعه کسب و کار خانگی اجرا شود.