امام جمعه کهگیلویه گفت: بی‌تفاوتی برخی از مدیران نسبت به گرامیداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی اسف‌بار است. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان با موضوع«دهه فجر و کرونا» اظهار داشت: در جلسات کرونا حرف‌های فراوان گفته شد اما همچنان تناقض‌هایی در برخورد با تجمعات […]

 

امام جمعه کهگیلویه گفت: بی‌تفاوتی برخی از مدیران نسبت به گرامیداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی اسف‌بار است.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان با موضوع«دهه فجر و کرونا» اظهار داشت: در جلسات کرونا حرف‌های فراوان گفته شد اما همچنان تناقض‌هایی در برخورد با تجمعات وجود دارد.

امام جمعه کهگیلویه با اشاره به اینکه مراسم عزاداری در دیگر استان‌ها با حداقل جمعیت و رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود در شهرستان ما همچنان جمعیت هزار نفری حضور دارد.

وی ادامه داد: این در حالی است که همواره از تجمعات عروسی و عزاداری به عنوان دو کانون اصلی شیوع کرونا نام برده می‌شود.مصوبه هم شکل می‌گیرد اما در عمل فقط نیروی انتظامی می‌ماند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه تصریح کرد: نوازندگان بدون محدودیت در عزاداری‌ها فعالیت دارند و فرهنگ اشتباه استفاده از اسلحه در مراسم تشییع به عنوان آسیب دیگری وجود دارد.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر افزود: احساس می‌‌شود در خصوص کرونا ساده‌انگاری می‌کنیم هنوز باور نداریم همه ما مکلفیم کمک کنیم.

وی همچنین نسبت به عدم برگزاری نماز جماعت در ادارت هشدار داد و گفت: جای تأسف است همه جلسات در ادارات برگزار می‌شود به نماز جماعت که می‌رسد به بهانه کرونا تعطیل می‌شود.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر افزود: برخی از مدیرانی که خود را از فقها و علما برتر می‌دانند رسیدگی به ارباب رجوع را اولویت بر نماز جماعت می‌دانند در حالی که همان قانونی که تکریم ارباب رجوع دارد ۲۰ دقیقه برای اقامه نماز جماعت وقت گذاشته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه ادامه داد: مکان مناسب هم برای برگزاری نماز جماعت اختصاص داده نمی‌شود این نشان می‌دهد شأن و جایگه نماز برای مدیر اهمیت ندارد.

وحدانی‌فر فضاسازی متناسب با ایام‌الله و مناسبت‌های ملی و مذهبی را مهم و ضروری خواند و افزود:مایه تأسف است مدیری که در نظام اسلامی منصب دارد برای گرامیداشت ایام شهادت پرچم و یا پارچه‌ای نصب نمی‌کند.

وحدانی‌فر گفت: بی‌خبری از مناسبت‌های مذهبی و بی‌تفاوتی نسبت به بزرگداشت آنها یک آسیب و مایه تأسف است.

وی گفت: شهرداری در فضاسازی ایام فاطمیه خوب کار کرد امیدواریم دهه فجر نیز فضاسازی مناسبی در سطح شهر صورت بگیرد.