۱۱ روستا در شهرستان بهمئی از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند و آبرسانی به ۷ روستای دیگر ادامه دارد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،مدیرکل اُمور عشایر این استان گفت: در مرحله اول این طرح، آب ۱۱ روستای عشایری  تامین و ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شهرستانی و ملی هزینه شده است. آذرفر […]

۱۱ روستا در شهرستان بهمئی از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند و آبرسانی به ۷ روستای دیگر ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،مدیرکل اُمور عشایر این استان گفت: در مرحله اول این طرح، آب ۱۱ روستای عشایری  تامین و ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شهرستانی و ملی هزینه شده است.

آذرفر افزود: در این طرح روستا‌های پشت کوه ملا طهماسب، ده یونس، شهید عبدی، سر رچ، ده امام قلی، ده شابون، ده تنگ سیاه، کوچک علی، ده جعفر، ده تنگ پیرمردی، ده اکبر، ده روز علی، ده امیر، و ده کل علی خان آبرسانی شدند.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر بهره مندی ۷۰ خانوار عشایری از آب آشامیدنی سالم آب مورد نیاز ۲۰ هزار رأس دام عشایر این منطقه نیز تامین شد.

مدیرکل اُمور عشایر استان گفت: برای تکمیل و بهره برداری مرحله دوم این طرح نیز ۷ روستا تا ۳ ماه دیگر به بهره برداری می‌رسد بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود.

حکمت الله سنایی فرماندار بهمئی هم با بیان اینکه، در این طرح ۱۳ کیلومتر خط انتقال آب و دو باب مخزن و منبع ذخیره آب ۲۰۰ مترمکعبی و یک کیلومتر شبکه انتقال برق اجرا شد افزود: برای ساخت، بهسازی و حفر چاه تامین کننده آب، ساختمان و خط انتقال برق و آب و الکترو پمپ ۲۴ میلیارد ریال هزینه شد.

حجت الاسلام افروغی امام جمعه شهر لیکک هم در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های انجام شده برای خدمات رسانی به روستائیان و عشایر، خواستار همکاری بیشتر با مردم این مناطق شد