حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد با رئیس سازمان امور عشایری کشور دیدار و گفت وگو کرد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،سیدمحمد موحد نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان امور عشایر ایران با شاهپور علائی مقدم رئیس سازمان دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار […]

 

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد با رئیس سازمان امور عشایری کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،سیدمحمد موحد نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان امور عشایر ایران با شاهپور علائی مقدم رئیس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مشکلات و مسائل عشایر کهگیلویه و بویراحمد بویژه در حوزه راه های عشایری شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده مطرح گردید.

حجت الاسلام موحد در این دیدار اظهار داشت؛عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد با دامداری، تولید محصولات کشاورزی، لبنیات و صنایع دستی سهم بزرگی در رفع نیاز کشور دارند و ما مسولان باید تلاش کنیم تا موانع و مشکلات آنها رفع شود.

وی افزود؛یکی از دغدغه های مهم عشایر حوزه انتخابیه بحث راه های ارتباطی و آب آشامیدنی می باشد.

حجت الاسلام موحد تصریح کرد ؛با رایزنی های که با مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت مقرر شد مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای مشکلات عشایر حوزه انتخابیه اختصاص داده شود.

نماینده مردم کهگیلویه،بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت؛مسیر های ارتباطی چرام -شهرک گره ای به چاسخار ،طسوج،سرکرته طسوج و چهل چشمه،مسیر ارتباطی سرفاریاب-مندان پشته زیلایی -بید انجیر،مسیر ارتباطی تاوه سفید شهرستان چرام ،مسیر ارتباطی کوه سفید از طریق روستای مونه و مسیر ارتباطی موگرمون ،کوه سفید دلی مهربان مشکلات زیادی دارد که انتظار می رود هرچه سریعتر نسبت به حل مشکلات راههای ذکر شده اقدام شود.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با قدردانی از حضور نماینده کهگیلویه، بهمئی چرام و لنده برطرف شدن مشکلات راه و تردد عشایر را مورد تاکید قرار داد.

علائی مقدم همچنین با اشاره به اجرای ۶۲۵ پروژه آبرسانی در مناطق عشایری در دو سال اخیر، گفت: با اذن و مرقومه مقام معظم رهبری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۳۵۲ میلیارد تومان برای آبرسانی پایدار و شبکه ای به عشایر از محل اعتبارات بند ه تبصره ۴ قانون بودجه در سالهای ۹۸ و ۹۹ اختصاص یافت که افتخاری برای ما است.

وی ادامه داد: با اجرا و بهره برداری از این ۶۲۵ پروژه شاخص برخورداری عشایر از آب آشامیدنی پایدار با ۲۰ درصد افزایش از ۴۳ درصد به ۶۳ درصد رسیده است.