به گزارش پایگاه خبری قلم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد، علی سلحشوری رئیس سازمان، در پیامی اول آبان ماه روز ملی آمار و برنامه ریزی را تبریک گفت. متن پیام رئیس سازمان به شرح زیر می باشد: امروزه دانایی بشر منوط به داده ها و اطلاعاتی است […]

 به گزارش پایگاه خبری قلم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد، علی سلحشوری رئیس سازمان، در پیامی اول آبان ماه روز ملی آمار و برنامه ریزی را تبریک گفت.

متن پیام رئیس سازمان به شرح زیر می باشد:

امروزه دانایی بشر منوط به داده ها و اطلاعاتی است که ماهیت سمت و سوی حرکت بشر را به سوی تعالی تغییر می­دهند. عصر فراروی ما که همانا عصر اطلاعات نامیده میشود و بدون کوچکترین تردیدی می­توان اذعان نمود که در دنیای امروز یکی از شاخص های ارزیابی توسعه و برنامه ریزی کشورها داشتن نظام و فرایند کمی و کیفی فعالیت‌های آماری است.

در دنیای پیشرفته امروز، هیچ برنامه توسعه ای بدون دستیابی به آمار صحیح و برنامه ریزی قابل تحقق نیست و هرچه اعتماد میان مردم و مسئولان افزایش یابد، بی تردید مردم در ارائه اطلاعات صحیح به آمارگیران، بیشتر دقت می کنند و دولت نیز بدون هیچ واهمه ای با شفافیت، شرایط مختلف جامعه را تبیین می کند.

این مهم در آیات و روایات دینی و اسلامی ما نیز به خوبی بیان و برآن تاکید گردیده است. حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) می فرمایند: «التدبیر قبل الفعل یومن العثار» تدبیر و برنامه ریزی قبل از کار، باعث مصونیت از لغزش و خطا است.

 از آنجایی که سالانه بیش از ۳۰ طرح (فعالیت آماری) در زمینه ­های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی توسط عوامل اجرایی معاونت آمار و اطلاعات سازمان (همزمان در سراسر کشور) اجرا می­گردد، اهمیت علم آمار را بار دیگر برای مردم و مسئولان یادآوری می نماید.

اینجانب ضمن تبریک یکم آبان‌ ماه؛ روز آمار و برنامه‌ ریزی، از همراهی و تلاش صادقانه مردم شریف استان و همه دستگاههای دولتی، سازمانها، نهادها و همچنین شرکتها و کارگاههای خصوصی، تقدیر و تشکر می نمایم و خواهان همکاری بیشتر در زمینه ارائه آمار و اطلاعات صحیح و به روز برای ارتقای بانک های اطلاعاتی مرکز آمار ایران و در نتیجه تهیه گزارشات و مطالعات در زمینه های مختلف هستم.

علی سلحشوری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد