به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، ساسان تاجگردون در پاسخ به اولین سؤال در خصوص استعفای خود از معاونت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و حضور در انتخابات میاندوره ۱۴۰۰ گچساران و باشت، گفته است: بنده در موعد مقرر در ۱۳ /۷ /۹۹ استعفای خود را تقدیم مقام عالی وزارت کردم، در حال حاضر خیلی […]

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، ساسان تاجگردون در پاسخ به اولین سؤال در خصوص استعفای خود از معاونت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و حضور در انتخابات میاندوره ۱۴۰۰ گچساران و باشت، گفته است: بنده در موعد مقرر در ۱۳ /۷ /۹۹ استعفای خود را تقدیم مقام عالی وزارت کردم، در حال حاضر خیلی علاقمند به ورود رسانه‌ای به این مبحث را ندارم، اما جدی هستم، و استعفای بنده حاکی از ورود به این عرصه است.

قطعاً به حرمت کلام کسانی که از بنده انتظار دارند بخصوص خانواده‌های معظم شهدا، اسرا و جانبازان و همه کسانی که به توسعه منطقه همراه با خردورزی علاقمند هستند و همینطور به دلیل تجاربی که دارم احساس وظیفه کردم، اما به هیچ عنوان نخواستم به شکل رسانه‌ای خودی نشان دهم. مثل همه بنده هم احساس مسئولیت کردم، ان شاء الله در ادامه کار با یک تصمیم منطقی، هر عزیزی که شرایط بهتری داشت حتماً تمکین خواهیم کرد، و قطعاً علاقمند هستیم دلسوزی انتخاب شود که توانایی کار را داشته باشد و اقدام در خور و شایسته‌ای برای مردم شریف مناطق داشته باشد. من هم تابع درست است که اقای تاجگردون فرد توانمندی است و شاید در تاریخ هم تکرار نشود. ایشان با تجارب گرانبها و علاقمندی به مردم اقدامات شایسته و درخوری برای مردم داشته است، ولی به این معنا نیست که تکلیف را از من باز کند.

تصمیم گیری دوستان هستم و علاقمند هستم بهترین تصمیم را عقلا برای توسعه و پیشرفت منطقه و ایران عزیز بگیرند و در ادامه این فرایند، بین افرادی که این شایستگی را دارند به یک نتیجه گیری برسیم.
سوال:اخیراً آقای حسینی، یکی از رقبای جدی در انتخابات گچساران و باشت، از آقای غلامرضا تاجگردون به عنوان یک فرد تمامیت خواه نام برده است و حتی گفته‌اند «تاجگردون اجازه نمی‌دهد محمدقائم تاجگردون انتخاب شود»، در خصوص ورود شما به انتخابات نیز اظهارنظر کرده‌اند، نظر شما در این خصوص چیست؟

ضمن احترام به ایشان، گفته‌های آقای حسینی برای خودشان ارزش دارد و برای افرادی که به فرمایشات ایشان گوش می‌دهند. همانطوری که خود ایشان احساس مسئولیت کرده، بنده هم این حق را دارم که به عنوان کسی که در این خطه زندگی کرده، بزرگ شده، و تجاربی در مدیریت کلان و نظام برنامه ریزی استانی مثل استان فارس دارم، احساس وظیفه کردم که باید دینم را به مردم منطقه‌ام ادا کنم، و احساس کردم که باید این پیشنهاد را به مردم بدهم. حاج غلام دخالتی در تصمیم بنده نداشته است. در مورد محمدقائم تاجگردون نیز، بدون شک آقای غلامرضا تاجگردون چنین اراده‌ای ندارند؛ ایشان خیلی نظرش بلندتر از اینگونه رفتارها است و بسیار ساده انگارانه است که بخواهیم فکر کنیم، آقای تاجگردون به این مسائل فکر می‌کند.

سوال: در خصوص شرکت شما در انتخابات و نظر آقای حسینی درباره تصاویر منتشر شده در اینستاگرام آقای تاجگردون چه دیدگاهی دارید؟

من هم یکی از هزاران فرد در این تصویر بودم، همه این‌ها می‌توانند بیایند کاندیدا شوند، کسی نمی‌تواند، مانع کسی شود. آقای «حاج رحیمی» با تجارب بالایی که دارند حتماً با حس مسئولیت قصد حضور دارند نه اینکه آقای تاجگردون از ایشان خواسته است. و سایر عزیزانی که قطعاً احساس مسئولیت خواهند کرد و خود را برای خدمت کردن به مردم معرفی خواهند کرد.
بنده فرمایش آقای حسینی را قبول ندارم، به تشخیص خودم ورود کردم، درست است که کسی که از اقای تاجگردون یا آقای حسینی عدول کند و از یک نظام تفکری روی گردان شود، معنا و مفهومش خیانت کردن نیست، معنایش این نیست که این فرد آدم بدی است، اتفاقا گاهی اوقات افراد به شناخت واقعی می رسند و تصمیمی می گیرند.

آقای غلامرضا تاجگردون فرد توانمندی است و شاید در تاریخ هم تکرار نشود. ایشان با تجارب گرانبها و علاقمندی به مردم اقدامات شایسته و درخوری برای مردم داشته است، ولی به این معنا نیست که تکلیف را از من باز کند. حتماً با مشورت همه عزیزان، ایشان هم یکی از این عزیزان است، تصمیم خواهیم گرفت که چکار خواهیم کرد.

سوال: بعد از رد اعتبارنامه آقای تاجگردون، طرفداران ایشان دلسرد شده‌اند، چه توصیه‌ای برای طرفداران و مردم دارید؟

بنده قابل نیستم که به مردم عزیز توصیه‌ای کنم ولی به عنوان عضوی از جامعه معتقدم خویشتنداری، حفظ و حراست از کلام و بیان و شأن و شخصیت مهم است. کسانی که علاقمند به توسعه منطقه هستند، توسعه و پیشرفت نیازمند تفکر شایسته و اصیل است، همینطور باید از ظرفیت دین اسلام بهره ببریم، توصیه حقیر اخلاق مداری در ادبیات کلامی است، در حمایتی از هر کسی که می‌خواهد باشد. به هیچ عنوان بداخلاقی و توهین و افترا نه در قاموس دین اسلام است نه ما اجازه چنین رفتاری به خود می‌دهیم.
سوال:طی دو دوره اخیر برخی از افراد و اصلاح طلبان از آقای تاجگردون دلخور شده‌اند، نظر شما درباره اجماع طرفداران آقای تاجگردون و همچنین اجماع اصلاح طلبان چیست؟
نمی‌توانیم الان بگوییم چه کسی جلودار باشد یا نباشد. در آینده فرایند کار جلوتر می‌رود، و تصمیمات گرفته می‌شود. اعتقاد قلبی دارم که هر کسی خودش تشخیص می‌دهد که چه راهی بهتر است، کسی که از
آقای تاجگردون یا آقای حسینی عدول کند و از یک نظام تفکری روی گردان شود، معنا و مفهومش خیانت کردن نیست، معنایش این نیست که این فرد آدم بدی است، اتفاقاً گاهی اوقات افراد به شناخت واقعی می‌رسند و تصمیمی می‌گیرند. ما در فرایندی که در پیش داریم شاهد تصمیم گیری منطقی در شرایط بهتری خواهیم بود و طرفداران هر فرد و جناحی بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند که کجا بروند. در مقامی که بخواهم قضاوت کنم نیستم، ولی حتماً شرایط مهیا خواهد شد که افراد خود بنده را سه بار محکوم کرده اند که عضو هیئت مدیره سه شرکت هستم، در حالی که به واسطه پستی که در منطقه ویژه اقتصادی شیراز داشتم، الزاما باید در هیئت مدیره و تصمیمات استانی شرکت می کردم.

سوال:اعتبارنامه آقای تاجگرون رد شد، نظر شما در خصوص رد اعتبارنامه چیست؟ انتقاداتی از ایشان تحت عنوان اینکه او نخبه کشی کرده‌اند، یا اینکه در شهرستان بصورت خانوادگی مدیریت کرده‌اند، وجود دارد نظر شما پیرامون این موضوعات چیست؟
قطعاً آقای تاجگردون هم بدون اشتباه نیست و معصوم نیست حتماً اشتباهاتی دارد، ولی نقدهای ذیل رد اعتبارنامه کاملاً خلاف بوده است، شورای نگهبان که بالاترین مرجع رسیدگی به کاندیداها است چند بار حقانیت ایشان را تأیید کردند، کمیسیون و شعبه نیز همینطور. نیازی به توضیح ندارد.
به عنوان فردی که حقیقت را می‌بیند و با مسائل آشنا است، می‌گویم؛ خود بنده را سه بار محکوم کرده‌اند که عضو هیئت مدیره سه شرکت هستم، در حالی که به واسطه پستی که در منطقه ویژه اقتصادی شیراز داشتم، الزاماً باید در هیئت مدیره و تصمیمات استانی شرکت می‌کردم.
در باب اینکه ایشان نخبه کشی می‌کند، نه تنها الان، بارها، زمانی در دوره حاج بهرام تقابل سیاسی خیلی در گچساران بالا بود، افرادی از مخالفین سرسخت آقای تاجگردون به دفتر آقای تاجگردون در سازمان برنامه و بودجه شیراز مراجعه کرده‌اند و مشکلاتشان را حل کرده‌اند، وقتی پرسیده م که فلانی چکاری داشت، گفت مشکلی داشت زنگ زدم و حل شد، من برادر بزرگتر حاج غلام هستم و این برخورد را قبول دارم. مکرر رفتارهایی از جنس حمایت «از کسانی که عُرضه دارند» را از ایشان دیده‌ام.
در این رهگذر حتماً اتفاقاتی افتاده که عزیزان تعریف‌هایی «از اینکه نخبه کشی شده است» داده‌اند، در این خصوص شخصاً اعتقاد دارم حدت و شدت این رفتار به یکی دو نفر بیشتر نینجامد، و الزاماً عامدانه هم نبوده است. نه تنها آقای تاجگردون بلکه هیچ انسان فهیمی نخبه را مورد بی‌توجهی قرار نمی‌دهد./کبنا