مدیرکل امور عشایر استان از برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات کوچ پائیزه عشایر با حضور دستگاه‌های زیربط خبر داد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، کدخداپور گفت:جلسه ای پیرامون مسائل و مشکلات کوچ پائیزه عشایر در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هنگام کوچ با حضور دستگاه‌های زیربط در سالن جلسات اداره […]

 

مدیرکل امور عشایر استان از برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات کوچ پائیزه عشایر با حضور دستگاه‌های زیربط خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، کدخداپور گفت:جلسه ای پیرامون مسائل و مشکلات کوچ پائیزه عشایر در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هنگام کوچ با حضور دستگاه‌های زیربط در سالن جلسات اداره کل امور عشایر برگزار گردید.

مدیرکل اموز عشایر استان افزود:در این جلسه مقرر گردید با همکاری و تامل همه دستگاههای حاضر،انشالله کوچ قشلاقی عشایر استان به خوبی انجام پذیرد.

وی عنوان کرد: امنیت عشایر در حین کوچ،تامین علوفه و نهاده های دامی برای عشایر،عنایت ویژه اداره کل منابع طبیعی به مقوله تاریخ کوچ با توجه به شرایط اقلیمی پیش رو،همکاری نهادهای خدمات رسان مانند دانشگاه علوم پزشکی،هلال احمر،سپاه عشایر،دامپزشکی،در جهت خدمت رسانی به عشایر به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از جمله اقداماتی بود که در دستور کار قرار گرفت.

کدخداپور در پایان گفت: تاریخ کوچ قشلاق عشایر از وظایف اداره کل منابع طبیعی استان می باشد که انشاءالله ضمن هماهنگی وهمکاری با سایر دستگاههای مربوطه ، تاریخ کوچ مشخص خواهد شد.