به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در نشست با اصحاب رسانه ضمن گرامی داشت هفته دولت و تسلیت ایام محرم گفت: رسانه ها هنگامی می توانند فعالیت داشته باشند و زنده باشند که مخاطب داشته باشند رسانه و خبرنگار الزامات و برنامه هایی برای اساس […]

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در نشست با اصحاب رسانه ضمن گرامی داشت هفته دولت و تسلیت ایام محرم گفت: رسانه ها هنگامی می توانند فعالیت داشته باشند و زنده باشند که مخاطب داشته باشند رسانه و خبرنگار الزامات و برنامه هایی برای اساس نامه دارد که ارتباط قوی حکم فرما باشد بایدها و نبایدهایی است فعال بودن جذبه داشتن و اعتماد مردم مهم است.

وی افزود: باید حواسمان باشد پیوند بین قدرت و ثروت زمینه ای را به وجود بیاورد که مخاطب ما بی اعتماد شود رسانه نباید آلوده باشد با دستمال کثیف نمی شود جای کثیف را تمیز کرد.
رسانه باید منافع مردم را بر منافع اصحاب قدرت ترجیح دهد معامله با اصحاب قدرت باید در نگاه رسانه ها محکوم باشد، رسانه باید نقد کند و به چالش بکشاند این نقد با تخریب مسولان تفاوت دارد اما برخی جاها شاهد توهین هستیم.

روشنفکر تاکید کرد: حریم ها باید حفظ شود نباید هنجار شکنی باشد خطوط قرمز باید لحاظ شود شرایط جامعه باید دیده شود.

وی ادامه داد: من را نقد کنید و به چالش بکشید اما منصفانه باشد مردم تفاوت نقد و تخریب را تشخیص می دهند.

روشنفکر ادامه داد: مجلس یازدهم در این شرایط اقتصادی کارش را شروع کرده است با کسری شدید بودجه مواجه هستیم، ۷۰ سال است به درآمدهای نفتی متکی هستیم متاسفانه اکنون کشور در این حوزه نیز کاهش درآمد داشته است.

وی افزود: کویید ۱۹ برای دنیا دردسری درست کرده است و ما با این شرایط تحریم مشکلات مان بسیار بیشتر است وقتی اقتصاد در این شرایط فعال نباشد دچار مشکلاتی هستیم، روز به روز بر آمار بیکاری افزوده می شود سفره فقرا کم رنگ تر است درآمد مردم جوابگوی خانواده هایشان نیست مطالبات مردم از مجلس هم زیاد است، ما نمی توانیم فراتر از قانون کارهایی را انجام دهیم من شرمنده موکلانم هستم این بیماری فاصله ای ایجاد کرده است؛ تهران بودم ریاست دانشگاه به من زنگ زد و گفت: دیدارهای مردمی و جلسات را تعطیل کنید مجلس همه دفاتر را بستند عرض کردم حیات و ممات من در ارتباط با مردم است طبیعت من اینگونه است من در ارتباط با مردم زنده ام.

روشنفکر بیان کرد: برای همه مخالفانم احترام ویژه ای قائل هستم اما مردم برای من حالت کمک نفس دارند و مرتب این ارتباط را داریم و خواهیم داشت اگر اکنون نمی توانیم مستمر در مناطق مختلف باشیم به دلیل این بیماری است که اجازه را از ما سلب کرده است ما شرمنده این مردم فهیم هستیم، قول می دهم تلاشم در این چند سال اصل و اساس کارم و محور کارم در رابطه با معیشت و اشتغال و این گونه مسائل باشد.

وی تاکید کرد: با خود عهد بستم برای این مردم وارد مسائل حاشیه ای نشوم با خود عهد بستم با این مردم روراست باشم انتظار دارم رسانه ها هم از حواشی دوری کنند.

روشنفکر ادامه داد: این بیماری مزید بر علت شد تا جایی که بین من و دوستانم که مردم است فاصله ایجاد کرد، همین جا از علوم پزشکی، گروه های مردمی، گروه های جهادی، بسیج ، سپاه که در این مدت برای مبارزه با کرونا تلاش کردند تشکر میکنم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: برای جذب سرمایه گذار در استان تلاش میکنم برای کار در حوزه گردشگری تلاش میکنم بحث کشاورزی را دنبال میکنم.
مدیر جهادی است مدیری است که در شرایط بحرانی بتواند مدیریت کند با برخی از مسولان کشوری بازدیدی داشتیم با حاج آقای موحد با همدلی به دنبال حل مشکلات هستیم، پیگیر حل مشکلات خبرنگاران هستم.