معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: ۸۰ درصد از موارد مثبت نمونه‌های کرونا زیر ۶۰سال و عمدتا فاقد بیماری زمینه هستند. به گزاش پایگاه خبری قلم دنا، لطف‌الله افروشته امروز در شورای سلامت شهرستان در خصوص عملکرد حوزه محیطی کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: از یکهزار و ۵۰۸ مرکز تهیه و توزیع […]

 

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: ۸۰ درصد از موارد مثبت نمونه‌های کرونا زیر ۶۰سال و عمدتا فاقد بیماری زمینه هستند.

به گزاش پایگاه خبری قلم دنا، لطف‌الله افروشته امروز در شورای سلامت شهرستان در خصوص عملکرد حوزه محیطی کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: از یکهزار و ۵۰۸ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی ۱۰ هزار بازدید به عمل آمد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: ۱۳ درصد از این مراکز به دلیل عدم رعایت بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

افروشته همچنین از پلمب۳۰۰ واحد کارگاهی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند خبر داد.

این مسؤول گفت: تا دوم شهریور ماه از سه هزار و ۵۴۹ نفر نمونه‌گیری شد که نتیجه تست ۷۹۳ نفر یعنی ۴۴ درصد از آنها مثبت اعلام شد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که درصد نمونه‌های مثبت از اسفند ماه تا دوم شهریور ۲۲ بود.

افروشته تصریح کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به بیماری کرونا شهری و مابقی روستایی هستند.

وی با بیان اینکه آمار کرونا در شهرستان تشدید شده است، گفت: یک زمانی مجموع نمونه‌ها کمتر از ۱۰ درصد مثبت بود در مرداد اما قریب به ۵۰ درصد مثبت اعلام شد و این آمار هفتگی رو به رشد است.

وی گفت: از همه موارد مبتلا کمتر از۲۰درصد بیماری زمینه دارند و آمار بیماران گروه سنی بالای ۶۰ سال کمتر از ۱۷ درصد است.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه اضافه کرد: ۸۰ درصد از موارد مثبت نمونه‌ها زیر ۶۰سال و عمدتا فاقد بیماری زمینه هستند.

وی در خصوص تفکیک شغل بیماران گفت: از بیماران گرفتار کرونا ۳۰ درصد از قشر زنان خانه‌دار، ۳۰ درصد کارمندان، ۶ درصد دانش‌اموزان و پنج درصد معلم هستند.

وی گفت : موج فعلی خروجی عروسی‌های قبل از محرم است موارد محرم و کنکور را شامل نمی‌شود با این وضعیت در مهر و بازگشایی مدارس بحران خواهد شد.