سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد، تاکنون ۲۵۱۰ نفر بهبود یافته اند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: در نهمین روز از مردادماه؛ ۸۷ بیمار کرونایی قطعی در بیمارستان های استان تحت درمان بوده و ۱۶ بیمار در بخش های ویژه بستری […]

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد، تاکنون ۲۵۱۰ نفر بهبود یافته اند.
به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: در نهمین روز از مردادماه؛ ۸۷ بیمار کرونایی قطعی در بیمارستان های استان تحت درمان بوده و ۱۶ بیمار در بخش های ویژه بستری هستند.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب ۲۲۴ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد( ۵۵درصد موارد)، بهمئی (١۵ درصد)و کهگیلویه(١۵ درصد)بوده و مابقی موارد در سایر شهرستان های استان هستند.

دکتر یزدان پناه همچنین در خصوص ذبح دام در عید قربان با توجه به بیماری کرونا اظهار داشت:  با توجه به شیوع کرونا به مردم توصیه می شود برای ذبح دام در عید قربان استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و ضدعفونی کردن آن‌ها قبل و بعد از ذبح، نگهداری امعاء و احشاء دام در یخچال ۴۸ ساعت قبل از مصرف را رعایت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: قربانی نکردن دام‌های دارای علائم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که شهروندان عزیز باید برای ذبح دام در عید قربان باید رعایت کنند.

دکتر یزدان پناه اذعان داشت: همچنین از مردم شریف استان تقاضا داریم که در این روزهای عزیز از برگزاری مهمانی و‌دورهمی به شدت اجتناب نمایند و حتما در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.