دبیر کمیسیون بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک‌ها در خدمت توسعه استان هستند و با تمام توان در خدمت تولید، اشتغال، ازدواج و کاهش بیکاری و در نتیجه توسعه فرهنگی و اقتصادی استان هستند. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،منصور دانش‌آموز با انتقاد از همزمانی برخی از جلسات گفت: هفته گذشته نشست ساماندهی امور […]

 

دبیر کمیسیون بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک‌ها در خدمت توسعه استان هستند و با تمام توان در خدمت تولید، اشتغال، ازدواج و کاهش بیکاری و در نتیجه توسعه فرهنگی و اقتصادی استان هستند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،منصور دانش‌آموز با انتقاد از همزمانی برخی از جلسات گفت: هفته گذشته نشست ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج و نشست طرح‌های اقتصادی به صورت همزمان برگزار شد و به همین دلیل در جلسه امور جوانان حضور نداشتیم که در آن جلسه گفته شده استان به لحاظ پرداخت تسهیلات ازدواج در رتبه آخر کشور قرار دارد.

دبیر کمیسیون بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد با مهم برشمردن مقوله ازدواج و اقتصاد در کشور گفت: تنها استانی هستیم که بیش از منابع تسهیلات پرداخت کردیم و بانک‌های استان بیش از ۱۰۵ درصدی منابع، تسهیلات پرداخت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در مسئله ازدواج همه بانک‌های استان تسهیلات سال گذشته خود را پرداخت کرده‌اند، گفت: سال ۹۷، کل تسهیلات ازدواج یک هزار و ۷۰۸ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال بود که به تعداد ۱۰ هزار و ۹۸۶ نفر پرداخت شد.

این مسوول با اشاره به تسهیلات ازدواج سال ۹۸ گفت: دو هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج سال گذشته به ۹ هزار و ۱۹۷ نفر پرداخت شده است، ضمن اینکه در سه ماهه سال جاری ۴۰۳ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به ۷۷۹ نفر پرداخت شده این در حالی است که به دلیل بیماری کرونا فروردین و اردیبهشت پرداختی صورت نگرفته است.

دانش‌آموز با اشاره به اینکه بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد به نسبت جمعیت بیشترین پرداختی وام ازدواج را داشته‌اند، گفت: بانک ملی در چهار ماه سال ۹۹، ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است، ضمن اینکه در پرداخت تسهیلات رتبه اول کشور را داریم چرا که بانک‌ها در قبال مردم حتی خارج از وظیفه خود ارائه خدمت کردند که استاندار از خدمات خوب چند بانک تقدیر کرد.

وی در پاسخ به این سوال که بانک‌های استان کم‌کار هستند، افزود: نمی‌پذیرم که بانک‌های استان کم‌کار باشند، تنها هدف سیستم بانکی اجرای قانون است و هیچ‌گونه سختگیری و مانع‌تراشی در سیستم بانکی استان وجود ندارد.

دبیر کمیسیون بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد در خصوص صحبت‌های اخیر مطرح شده مبنی بر انحراف در تسهیلات بانکی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم تسهیلات به انحراف برود و این موضوع را هم تایید نمی‌کنم، گفت: طی چند سال اخیر هیچ‌گونه انحرافی در تسهیلات بانکی مشاهده نشده است، سال گذشته بانک‌ها در بخش صنعت یک هزار و ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۴۸ واحد پرداخت کردند این در حالی است که بانک‌ها در بخش گردشگری پرداخت تسهیلات هم داشته‌اند.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد بانک‌ها بیش از توان در خدمت تولید، اشتغال، ازدواج و کاهش بیکاری و در نتیجه توسعه اقتصادی و فرهنگی استان هستند.

دانش‌آموز با اشاره به پرداخت وام یک هزار و ۲۰ میلیارد ریالی به کمیته امداد، گفت: سال گذشته دو هزار و ۱۸ میلیارد ریال در بخش کشاورزی، ۱۵۵ میلیارد ریال در حوزه بهزیستی، ۲۲۴ میلیارد مسکن خانواده شهدا، ۷۰۴ میلیارد ریال در ساخت مسکن روستایی، دو هزار و ۸۸ میلیارد ریال مسکن شهری و بافت فرسوده گچساران تسهیلات پرداخت شده است. ضمن اینکه ۴ هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه خرد درمان، و ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات سیل و زلزله توسط بانک‌های استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به ۳۳ پروژه جهش تولید خاطرنشان کرد: مقرر شد بانک‌ها مجوزهای لازم از بانک‌های مرکزی را اخذ کنند تا پایان سال جاری بخش عمده از این واحدها به بهره‌برداری برسند.

دانش‌آموز در پایان از بانک‌های استان خواست همکاری بیشتری در زمینه پرداخت تسهیلات ازدواج داشته باشند.