رئیس آموزش و پرورش چرام با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بحث آموزش و تربیت از همین طریق انجام می‌شود،تصریح کرد: در همین ۱۵ روز گذشته مسابقات قرآنی که یکی از برنامه‌های اساسی آموزش و پرورش هرساله بوده به صورت فضای مجازی در مرحله شهرستانی استانی و کشوری در حال حاضر در حال برگزاری است. […]

رئیس آموزش و پرورش چرام با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بحث آموزش و تربیت از همین طریق انجام می‌شود،تصریح کرد: در همین ۱۵ روز گذشته مسابقات قرآنی که یکی از برنامه‌های اساسی آموزش و پرورش هرساله بوده به صورت فضای مجازی در مرحله شهرستانی استانی و کشوری در حال حاضر در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، از چرام صدرالله عزیزی ظهر امروز در نشست شورای سلامت با بیان اینکه آموزش و پرورش و شبکه بهداشت برنامه های مشترکی در طول سال تحصیلی دارند مهمترین این برنامه‌ها را سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان دانست و اظهار کرد:  امروز در دبیرستان شبانه روزی حضرت زینب این پایگاه مستقر شده و از قبل برنامه نوبت دهی و هم برنامه مراجعه اولیا به همراه نوآموز تدارک دیده شده که شلوغی به وجود نیاید و فاصله‌گذاری رعایت شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان چرام با اشاره به این مطلب که از شنبه آینده در دبیرستان هاجر سرفاریاب همین برنامه بدون کمبوداتی اجرا می شود،عنوان کرد: مهمترین دغدغه اولیا بحث کنکور سراسری است،هر ساله کنکور ۱۴ و ۱۵ تیر برگزار می‌شد، امسال حدود ۴۰ تا ۵۰ روز به تعویق افتاد و ما مطابق با مصوبات ستاد ملیکرونا این برنامه را اجرا می‌کنیم.

وی، افزود: از قبل قرار بود ۳۰ و ۳۱ مرداد کنکور برگزار شود، الان نیز همان تاریخ است فقط ۲ بعد از ظهر را برای ۲۹ مرداد و یکم شهریور برنامه ریزی کرده اند چرا که جهت ضدعفونی فضاها باید وقت کافی داشته باشند.

عزیزی،ادامه داد: فرماندار محترم در شورای تامین مصوب کردند همه ادارات پای کار باشند چون کنکور خاص آموزش و پرورش نیست، از همه امکانات استفاده میکنیم،قرار شد با توجه به اینکه بیشترین دانش آموزان را در رشته تجربی داریم در ۳۱ مرداد از مصلی شهر استفاده کنیم تا فضا کافی باشد، منتها ممکن است بیماری تشدید شود و نیاز باشد سالن های دیگری از جمله صنعت و معدن و جاهای دیگر استفاده کنیم تا فاصله گذاری با فاصله بیشتری رعایت شود.

عزیزی در بخش بعدی از سخنان خود به شروع سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: سال تحصیلی قرار است از ۱۵ شهریور طبق آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا آغاز شود، قبلاً فرض بر این بود که با توجه به اینکه مقداری وضعیت داشت سبک تر می شد، شروع سال تحصیلی کمبودات سال قبل را جبران کند اما می‌بینیم گرما هیچ تاثیری روی بیماری نداشت و تعداد استانهای وضعیت قرمز و استان‌های در وضعیت هشدار دارد بیشتر می‌شود که به هر صورت ما تابع مصوبات هستیم.

وی، خاطرنشان کرد: سه حالت مختلف وزارت آموزش و پرورش پیش بینی کرده، وضعیت سفید، زرد و قرمز که هر کدام دستورالعمل خاص خود را برای شروع سال تحصیلی دارد، نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهیم و آموزش و پرورش بر آن سرمایه‌گذاری کرده همان برنامه شاد شبکه دانش آموزی است که حتماً همه دانش آموزان باید تا جایی که مقدور است در گوشی نصب کنند.

این مسئول با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بحث آموزش و تربیت از همین طریق انجام می‌شود،تصریح کرد: در همین ۱۵ روز گذشته مسابقات قرآنی که یکی از برنامه‌های اساسی آموزش و پرورش هرساله بوده به صورت فضای مجازی در مرحله شهرستانی استانی و کشوری در حال حاضر در حال برگزاری است.

وی،متذکر شد: ابتکار خوبی که وزیر محترم آموزش و پرورش از دو هفته پیش آغاز کرده این است که هر هفته یک بحث را با یکی از مقامات کشوری در همین برنامه شاد اجرا می‌کند و فعلا برنامه به صورت یکطرفه است، قطعاً این برنامه ابتکاری می‌تواند کمک کند که بخش عمده‌ای از مشکلات آموزش و پرورش از جمله همین فضای مجازی حل شود.