نشست مشترک فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بارئیس جهاددانشگاهی این استان ظهر روز سه شنبه ۳۱ تیرماه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،سید محمد قائم کاظمی بیدک، رئیس جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: جهاددانشگاهی که از سال ۸۰ در استان تاسیس شد، در زمینه های […]

 

نشست مشترک فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد بارئیس جهاددانشگاهی این استان ظهر روز سه شنبه ۳۱ تیرماه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا،سید محمد قائم کاظمی بیدک، رئیس جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: جهاددانشگاهی که از سال ۸۰ در استان تاسیس شد، در زمینه های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی در سطح استان فعالیت دارد.

وی افزود: این نهاد انقلابی در حوزه فرهنگی استان دو خبرگزاری فعال ایسنا و ایکنا و مرکز افکار سنجی را دارد که برای همه شناخته شده اند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: از ۳۱ طرح دانش بنیاد جهاددانشگاهی کشور که به استانها واگذار شده، دو طرح تولید داروهای دامی و آفت کش های گیاهی با منشا گیاهی با اعتباری بالغ بر ۶.۵ میلیارد تومان به این واحد واگذار شده که در حال اجراست.

کاظمی با بیان اینکه جهاددانشگاهی دنبال پر کردن خلاء ها و کارهای برزمین مانده در استان و کشور است، تصریح کرد: هم اکنون مردم استان برای انجام آزمایشات ژنتیک به استانهای همجوار مراجعه می کنند که با پیگیری های صورت گرفته و همکاری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، مرکز آزمایشگاه ژنتیک استان کهگیلویه و بویراحمد از سوی جهاددانشگاهی در آینده نزدیک ایجاد و راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته طی یکی دوسال اخیر حدود ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به این واحد تخصیص یافت.

رئیس جهاددانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار از سوی این نهاد با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: تاکنون ۶۸ زن سرپرست خانوار آموزش های لازم را در راستای توانمندسازی دیده اند و در مرحله بعد توانمندسازی ۱۰۰۰زن سرپرست خانوار را در برنامه داریم.

کاظمی از خدمات تیپ ۴۸ فتح استان در بخشهای مختلف استان و کشور تقدیر و تشکر کرد.

سردار حسن حکمتیان، فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۹۵ درصد شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد در خط مقدم بوده اند که حماسه ماندگار این حضور عملیات پدخندق بود که رزمندگان استان تا آخرین فشنگ خود در مقابل دشمن جنگیدند.

وی با اشاره به فعالیت های عمرانی تیپ ۴۸ فتح در استان افزود: عملیات اجرایی سد چیتاب را این تیپ انجام داده است.

حکمتیان اظهارکرد: تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه جاسوسان استان کردستان با تقدیم ۷ شهید و ۳۲ جانباز امنیت پایدار را به منطقه برگرداند و دشمن را به عقب راند. همچنین برای امنیت مرزهای ایران اسلامی در استانهای سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و خوزستان حضور یافتیم و تلاش کردیم.

فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشارهب خدمات این تیپ در ایام کرونا خاطرنشان کرد: در این ایام با انجام اقدامات خوبی از جمله ضدعفونی کردن اماکن عمومی و پرخطر و تولید ۳۳۵ هزار ماسک، حضور در ایستگاههای غربالگری، راه اندازی ایستگاه سلامت ارائه کردیم.

سردار حکمتیان تصریح کرد: ان شا الله شاهد باشیم که جهاددانشگاهی در سطح استان همچون نگینی می درخشد.