دکتر پرویز یزدان پناه در تازه ترین توضیحات خود در خصوص وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به چند نکته بسیار مهم از جمله ، روند صعودی آمار مبتلایان ، بیشترین افزایش مربوط به گچساران و یک نکته بسیار مهم هم برای بهبود یافتگان کرونا اشاره کرد. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ٢۶ […]

 

دکتر پرویز یزدان پناه در تازه ترین توضیحات خود در خصوص وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به چند نکته بسیار مهم از جمله ، روند صعودی آمار مبتلایان ، بیشترین افزایش مربوط به گچساران و یک نکته بسیار مهم هم برای بهبود یافتگان کرونا اشاره کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ٢۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در٣٠ خرداد ۹۹در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند.

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا ، دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه سه بیمار نیز در بخش های آی سی یو بیمارستان معین کرونا بستری هستند، افزود: تعداد بهبود یافتگان کامل بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ٧٨٧ نفر می باشد .

وی ابراز داشت: تاکنون ١۴ هزار و‪١٠٠ تست از بیماران مشکوک به کرونا گرفته شده که مانند دو هفته گذشته درصد موارد مثبت تست های گرفته شده در حال افزایش می باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز نیز جواب ١٩١ نمونه از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که تعداد موارد مثبت مانند روزهای گذشته روندی صعودی داشته است و بیشترین موارد مثبت در شهرستان گچساران گزارش شده است .

وی در ادامه به نکته بسیار مهمی اشاره کرد و اظهار داشت : درصدی از کسانی که به کووید ١٩ گرفتار شده اند ایمنی در آنها بوجود نمی آید و می توانند دوباره آلوده به این بیماری شوند و خانواده و اطرافیان خود را نیز دچار این بیماری نمایند .

یزدان پناه بیان کرد : استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری هوشمند ، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ،عدم شرکت در تجمعات ، عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری ،شستن مکرر دست ها‌ ، عدم مراجعه به فروشگاهها و مراکزی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند و عدم پذیرش مهمان از سایر نقاط کشور از مهمترین توصیه های دانشگاه به مردم است.

وی در پایان گفت : امیدواریم که مردم استان ضمن عمل به توصیه های بهداشتی از مسافرت به استان های مجاور که در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند و نیز از پذیرش مهمان از سایر نقاط کشور خودداری کرده و سلامت خود و مردم را به خطر نیندازند.