مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد از عملیات روکش آسفالت و لکه گیری دو محور در شهرستان دنا خبر داد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد از عملیات روکش آسفالت و لکه گیری دو محور در شهرستان دنا خبر داد.

به گزارش قلم دنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری استان، سید محمد نصیری راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت:در راستای طرح ملی ارتقای کیفیت روکش راههای کشور و دغدغه ی مردم و مسئولان عملیات لکه گیری و درزگیری و لکه گیری جاده توت نده-سی سخت و روکش آسفالت محور قدیم یاسوج- سمیرم از اوایل هفته قبل آغاز شد.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی این دو پروژه بیش از ۷۰ درصد می باشد و انشاءالله تا پایان هفته جاری به پایان می رسد.

مدیر کل راهداری استان با اشاره به اینکه اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات ملی می باشد افزود:عملیات لکه گیری به متراژ۲۵هزار مترمربع و درز گیری جاده توت نده-سی سخت به متراژ ۳۰هزار متر-طول و عملیات روکش آسفالت محور قدیم یاسوج -سمیرم بطول ۳ کیلومتر می باشد.

لازم به ذکر است که عملیات روکش آسفالت محور قدیم یاسوج- سمیرم از دغدغه های مهم مسولان استانی در بحث پدافند غیرعامل و وقوع حوادث غیر مترقبه در محور اصلی یاسوج سمیرم اصفهان بعنوان کریدور شمال به جنوب کشور از جمله رانش زمین ،ریزش کوه و غیره است که همواره نیاز مبرمی به نگهداری و آماده به بردن به زیر ترافیک در صورت وقوع اینگونه حوادث دارد.