مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد طی سفری یک روزه از پروژه‌های شهرستان کهگیلویه بازدید کرد.

به گزارش قلم دنا، محمد حسین نصیری راد در حاشیه این بازدید اظهار داشت؛ از فروردین ۹۹ تاکنون ۵ کیلومتر روکش آسفالت با ده هزار متر مربع لکه‌گیری در محورهای اصلی و فرعی این شهرستان انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت؛ بیش از پنج دستگاه تعمیرات ابنیه فنی در سطح شهرستان داشتیم و ۶ دستگاه دیگر ازجمله ابنیه فنی محور جاورده قلعه رئیسی احداث دیوار حایل قلعه رئیسی و احداث پل هوایی در حد فاصل روستای فارتق که در دستور کار قرار دارد.

 نصیری راد اظهار کرد؛ خط کشی محور دهدشت سوق، دهدشت _ پادوک و دهدشت و قلعه رئیسی به طول ۵۰ کیلومتر نیز انجام شد.

وی تصریح کرد؛ در بحث رفع نقاط حادثه خیز کم هزینه در محور دهدشت به قلعه رییسی ۱۰ نقطه حادثه خیز این محور با استفاده از دستگاه های این اداره رفع شد.

نصیری راد افزود؛ علاوه بر روکش آسفالت لکه گیری محور دهدشت بهبهان از سایپا یدک تا پل پادوک نیز انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد؛ در جهت ایمن سازی و ارتقاء ایمنی در محور دهدشت بهبهان یک دستگاه پل هوایی با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان در حال اجرا می باشد.

نصیری تعویض و تعمیر علائم در محورهای مواصلاتی را از دیگر کارهای خود ذکر کرد و گفت؛ تعداد ۳۰۰ تعمیر و تعویض علائم و یک و نیم کیلومتر تعویض گاردریل در سطح شهرستان داشتیم.

 وی عنوان کرد؛ جهت ارتقای ایمنی مجوز اجرای روشنایی‌های دهدشت گرفته شد که مطالعات آن نیز انجام شد و محور دهدشت به طولیان دهدشت بهبهان تا پایان مرداد به مناقصه می‌رود.

نصیری راد گفت؛ بازگشایی جاده برفکون و زیرسازی جاده های ده قاضی و علی آباد نیز در دستور کار قرار دارد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و گفت؛ بنا داریم از طریق طرح ابرار بین روستاهای آماده آسفالت که هیچگونه اعتبار ندارند و بیش از ۲۰ خانوار هستند از جمله ده قاضی شهید پرواز در بخش دیشموک و چند روستای دیگر در دستور کار قرار دارد که به زودی عملیاتی می شود.

وی از بازگشایی راههای روستایی سخن گفت و اظهار کرد؛ طی هفته آینده بازگشایی راه ارتباطی آجم و چند روستای دیگر را در دستور کار قرار دادیم به زودی بازگشایی می شوند.

وی در خصوص تعرض به حریم راه ها گفت: طبق بررسی های به عمل آمده حوزه کهگیلویه نسبت به سایر شهرستان ها بهتر است و فقط ۶ الی ۷ مورد وجود دارد که تشکیل پرونده شد و به زودی تعیین تکلیف می شود

نصیری راد افزود؛ در بحث نگهداری راه های روستایی راه های فرعی تلاش داریم از اعتبارات تملک و دارایی ایمن‌سازی راه‌های روستایی و فرعی را انجام دهیم و با این حرکت شاهد کاهش تصادفات در راه‌های شهرستان باشیم.