نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون خواستار راه اندازی صندوق توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در دو شهرستان دنا و مارگون شد.

به گزارش قلم دنا، مهدی روشنفکر در نشست با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۱۰درصد آب‌های سطحی و توپوگرافی خاص و همچنین دو اقلیم سردسیری و گرمسیری ظرفیت مناسبی برای توسعه باغداری – کشاورزی دارد.

وی با تاکید بر اینکه هنوز در برخی از مناطق این استان کشاورزی و دامداری به صورت سنتی انجام می‌شود، عنوان کرد: عدم آگاهی برخی کشاورزان به روش‌های مدرن و نوین کشاورزی سبب شده تا بهره‌وری در این افزایش نیابد و در این زمینه به نوعی دستگاه متولی از گذشته تاکنون کم کاری کرده است.

روشنفکر یکی از مهمترین مشکلات کشاورزان و باغداران استان را نبود بازاریابی با هدف عرضه محصولات در بازارهای هدف عنوان کرد و افزود: سالانه بخش زیادی از دسترنج کشاورزان و باغداران هدر می‌رود و بخش زیادی نیز توسط دلالان با کمترین قیمت خریداری می‌شود.

وی خواستار افزایش سرمایه صندوق توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شهرستان بویراحمد شد و افزود: انتظار می‌رود برای راه اندازی این صندوق در دو شهرستان دنا و مارگون تدبیری اندیشیده شود تا در حد امکان به کمک کشاورزان بیاید.

روشنفکر در زمینه توسعه و تقویت صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی اعلام آمادکی کرد و ادامه داد: توسعه کیفی و کمی صندوق‌های غیردولتی در بخش کشاورزی می‌تواند نقطه عطفی در توسعه اشتغال و تولید، محرومیت زدایی و رونق اقتصاد کشور باشد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : تسنیم