به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیر کل امور عشایر استان به همراه رئیس امورعشایر شهرستان بویراحمد و جمعی از کارشناسان با همراهی فرمانده سپاه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد و عوامل متخصص سپاه از خانوارهای عشایری مداب و بیدسردره بازدید کردند و از نزدیک مشکلات آنها را مشاهده و مورد بررسی قرار دادند. […]

 

به گزارش پایگاه خبری قلم دنا، مدیر کل امور عشایر استان به همراه رئیس امورعشایر شهرستان بویراحمد و جمعی از کارشناسان با همراهی فرمانده سپاه عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد و عوامل متخصص سپاه از خانوارهای عشایری مداب و بیدسردره بازدید کردند و از نزدیک مشکلات آنها را مشاهده و مورد بررسی قرار دادند.

در این بازدید بهمن آزادی مدیر کل امور عشایر بیان داشت: حدود ۴۰۰۰ کیلومتر جاده عشایری در استان وجود دارد که حدود ۲۵۰۰ کیلومتر آن در مناطق ییلاقی و مابقی در قشلاق واقع شده است. سالیانه به دلیل بارندگی‌ها شاهد تخریب بعضی از این جاده ها هستیم.

وی افزود: امور عشایر استان در راستای خدمت رسانی به عشایر محترم اقدام به بازگشایی این جاده ها می کند که گاهی حتی اتفاق می افتد یک مسیر را چند بار به دلیل بارندگی و تخریب باز گشایی میکنیم.

آزادی خاطر نشان کرد: امروز نیز با توجه به تقاضای مردمی و گزارشات واصله مبنی بر خشک شدن یک دهنه چشمه که مورد استفاده آب شرب عشایر قرار می‌گرفت و همچنین رفع چند نقطه صعب العبور جاده عشایری در این منطقه از عشایر ساکن مداب و بی سردره با هماهنگی فرماندهی محترم سپاه عشایر خدمت عشایر غیور رسیدیم تا با کارشناسی و بررسی میدانی نسبت به رفع این دو مشکل اساسی اقدامات لازم را با تعامل با سپاه عشایر استان انجام دهیم.

سرگرد محمدی فرمانده سپاه عشایر استان در این بازدید که با کارشناسان سپاه عشایر حضور داشتند ضمن بررسی مشکلات بیان داشت انشاءالله با یک همت جهادی و نظر کارشناسان مشکل خشک شدن این چشمه بررسی و با یک کار جهادی نسبت به احیای آن اقدام خواهیم کرد در خصوص جاده دسترسی با تعامل با امور عشایر استان نسبت به مرتفع کردن این مشکل عشایر اقدام خواهیم کرد.

وی یادآور شد: مشکلات این منطقه در جلسات مربوطه مطرح خواهد شد یک راهکار اساسی برای رفع مشکلات این عشایر محترم در نظر گرفته خواهد شد.

در این بازدید جمعی از عشایر مداب و بیدسردره در دیدار حضوری با مسولان امور عشایر و سپاه عشایر مشکلات خود را بیان کردند.