مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختگی شدید یک جوان در عملیات اطفاء حریق، آتش‌سوزی جنگل‌های “دیل” گچساران خبر داد. «وحید محمدی تبار» افزود: متاسفانه “البرز زارعی کوهسرک” ۲۸ ساله از داوطلبان مهار آتش‌سوزی “دیل” از چند ناحیه دچار سوختگی شده است. وی اظهارکرد: این فرد که عضو تشکله‌ای مردم نهاد و […]

 

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختگی شدید یک جوان در عملیات اطفاء حریق، آتش‌سوزی جنگل‌های “دیل” گچساران خبر داد.

«وحید محمدی تبار» افزود: متاسفانه “البرز زارعی کوهسرک” ۲۸ ساله از داوطلبان مهار آتش‌سوزی “دیل” از چند ناحیه دچار سوختگی شده است.

وی اظهارکرد: این فرد که عضو تشکله‌ای مردم نهاد و تیم کوهنوردی بود به همراه سه نفر دیگر در حال خاموش کردن آتش جنگل‌های دیل بود که در محاصره آتش قرار می گیرند، به صخره ای پناه می برند که سه نفر از صخره بالا می روند و نفر چهارمی که آقای زارعی بود ‌بعلت سقوط از ناحیه کمر آسیب دیده و چون امکان فرار مجدد را نداشته وسط علف‌های در حال سوختن قرار گرفته و این مساله منجر به سوختگی شدید این جوان می‌شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این جوان هم اکنون در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری و تحت درمان است، با برخی از مسئولان با او ملاقات داشتیم و هم اکنون وضعیت روحی مطلوبی دارد.

محمدی تبار تصریح کرد: امیدوارم با تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی هر چه سریعتر این جوان بهبود پیدا کند.

وی ادامه داد:‌ چون این جوان در عملیات اطفاء حریق شرکت داشته، پیگیری لازم جهت‌ انجام امور درمانی وی ‌از سوی بیمه ایران و اداره کل منابع طبیعی ‌صورت گرفت تا تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصدومیت برخی نیروهای کمک کننده به مهار آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان هم عنوان کرد: ۳ نفر در آتش سوزی خائیز کهگیلویه، ۴ نفر در آتش‌سوزی “خونگه بنار” گچساران و ۲ نفر در آتش سوزی جنگل‌های دیل گچساران دچار مصدومیت شدند.

محمدی تبار تاکید کرد: مصدومان آتش سوزی جنگل‌های استان با در رفتن پا و کتف و یا سوختگی مواجه شدند.

وی بیان کرد: در مجموع بوسیله بالگردهای ارتش، سپاه، شرکت نفت و گاز گچساران و هلال احمر حدود ۷۰۰ سورتی پرواز جهت هلی برد و انتقال نیروها و آب پاشی برای مهار آتش سوزی جنگل‌های “خامی”، “خائیز” و “دیل” انجام شده است.